אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקל: אני מסכימה עם מדיניות הבנק האירופי צילום: רויטרס

מרקל: אני מסכימה עם מדיניות הבנק האירופי

קנצלרית גרמניה אמרה במהלך ביקור בקנדה כי מדינתה "מסכימה" עם הגישה של הבנק המרכזי להגנה על היורו

17.08.2012, 11:13 | סוכנויות הידיעות

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תומכת במדיניות הבנק האירופי המרכזי, בכל הקשור לניסיונות להפחית את עלויות ההלוואה במדינות מוכות החובות. לדבריה, גרמניה "מסכימה" עם הגישה של הבנק המרכזי להגנה על היורו.

"הזמן כמובן דוחק בנו לרסן את משבר החובות, אף שבחלק מהנושאים הללו אנו חשים שאנחנו במסלול הנכון", אמרה אתמול מרקל במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר, שנערכה באוטווה. היא הוסיפה כי קובעי המדיניות בגוש היורו "מחויבים לעשות כל הנחוץ כדי לשמור על המטבע המשותף".

מרקל אף התייחסה להכרזתו של נשיא הבנק מריו דראגי כי הוא עשוי לפצוח בקרוב בסיבוב נוסף של רכישת אג"ח ממשלתיות, וציינה כי בכך "הבנק המרכזי הבהיר כי הוא סומך על המשך הפעולות הפוליטיות כתנאי מקדים להתפתחויות חיוביות בגוש היורו".

מרקל שבה השבוע לעבודה לאחר חופשת הקיץ שלה. היא ניצלה את ביקורה בקנדה כדי להגיב על המשבר האירופי, לראשונה בחודש האחרון. מרקל שיבחה את משמעת התקציב של המארחים, וטענה כי היא מהווה מודל ל-17 המדינות החברות בגוש היורו.

הרפר מצידו הוסיף כי "ישנן פעולות נוספות בהן קובעי המדיניות האירופיים חייבים לנקוט", עם זאת הוא הוסיף כי יש לו אמון רב בכוח המנהיגות של מרקל. ואילו שר האוצר הקנדי, ג'ים פלהארטי ציין בתחילת הביקור כי "בשנים האחרונות הבהרנו את עמדתנו כי לא רק שהמדינות האירופיות שצריכות לנקוט בפעולות מרוכזות להשתלט על המצב, אלא שצריכים להיות להם המשאבים המתאימים לעשות זאת".

ביקורה של מרקל בקנדה משיק שורה של ביקורים בינלאומיים הצפויים לקנצלרית בשבועות הקרובים: ביום חמישי היא אמורה להיפגש עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד, בסוף השבוע היא תארח את ראש ממשלת יוון אנטוניס סמאראס, ושבוע לאחר מכן את ראש ממשלת איטליה מריו מונטי. סבב הפגישות עם מנהיגי אירופה יסתיים בביקרו אצל ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי ב-6 בספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות