אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן מוכנה לשלם יותר מ-6 מיליארד דולר על בירת טייגר צילום: shutterstock

היינקן מוכנה לשלם יותר מ-6 מיליארד דולר על בירת טייגר

יצרנית הבירה שלישית בגודלה בעולם במו"מ עם Fraser & Neave בנוגע להעלאת הצעת הרכש לחברת APB, יצרנית הבירה

17.08.2012, 12:29 | סוכנויות הידיעות
היינקן מנהלת מגעים עם Fraser & Neave, בנוגע להעלאת הצעת רכש בגובה 6 מיליארד דולר שהגישה לרכישת אסיה פסיפיק ברוריס (APB), יצרנית מותג טייגר בירה, כך על פי שלושה מקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם.

עדיין לא ברור באיזה סכום תעלה היינקן את הצעתה, שעומדת כעת על 40 דולר (50 דולר סינגפורי) למניית APB. קיינדסט פלייס גרופ, שבבעלות חתנו של המיליארדר התאילנדי צ'רואן סיריבנדנבקדי, הציעה לרכוש 7.3% מהחברה תמורת 55 דולר סינגפורי למניה.

בבעלות Fraser & Neave ארבעים אחוזים מ-APB, בעוד שהיינקן, יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם, מחזיקה בנתח של 42%. המבשלה ההולנדית מנסה להשיג שליטה מלאה על יצרנית טייגר בירה, בניסיון להגן על אחיזתה בשוק מתעורר מרכזי, ובמקביל, מתגבר המחסור בנכסים למכירה בכלכלות המפותחות, בעקבות עשור של מיזוגים בתעשייה.

היינקן, שחולשת על 8.8% משוק הבירה העולמי, מנסה להתרחב בשווקים המתפתחים כמו דרום מזרח אסיה, על רקע ירידה בצריכה הפרטית באירופה ובארצות הברית. לחברה הנוכחות הקטנה ביותר בשווקים המתעוררים מקרב שלוש יצרניות הבירה המובילות בעולם. 37% מהרווח התפעולי נבע בשנה שעברה ממערב אירופה.

"בסופו של יום, דירקטוריון Fraser & Neave צריך להחליט האם מכירת הכל תמורת 50 דולר סינגפורי למניה, תהווה תוצאה טובה יותר לבעלי המניות ממכירת 7.3% עבור 55 דולר סינגפורי", אומר ג'ונתן פוסטר, אנליסט מסינגפור. "הכל תלוי בתוצאות המשא ומתן בין היינקן והדירקטוריון, והקשיחות שתפגין היינקן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות