אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמן לבכירי לשכת עוה"ד: "אשקול הבקשה להעמיד לדין את השופטת אלשיך" צילום: אלכס קולומויסקי

נאמן לבכירי לשכת עוה"ד: "אשקול הבקשה להעמיד לדין את השופטת אלשיך"

עם זאת שר המשפטים הבהיר כי הסיכוי להרחקת אלשיך הוא קלוש. עו"ד רפאל ארגז: "התרשמתי שנאמן מבין את חומרת המקרה"

18.08.2012, 18:49 | משה גורלי

עו"ד רפאל ארגז וראשי חמשת המחוזות של לשכת עורכי הדין נפגשו בנפרד ביום ששי עם שר המשפטים יעקב נאמן, והבהירו לו כי לדעתם, יש להרחיק השופטת ורדה אלשיך מתפקידה בעקבות פרשת הפרוטוקול המשופץ.

ראשי המחוזות ביקשו מנאמן לקבל החלטה שונה מזו של נשיא בית המשפט העליון גרוניס - שהחליט בעקבות הפרשה לנזוף באלשיך - אך להחזירה לתפקידה. נאמן התבקש להעמיד את השופטת לדין משמעתי או להעלות את עניינה בוועדה לבחירת שופטים המוסמכת להדיחה (ברוב של 7 מתוך 9).

שר המשפטים הודיע כי "ישקול את פנייתם" של בכירי הלשכה; עם זאת הבהיר שהסיכוי להרחקת אלשיך באמצעות הוועדה או הדין המשמעתי קלוש, מאחר שבשניהם "שולטים" שופטי בית המשפט העליון.

ורדה אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי ורדה אלשיך | צילום: אלכס קולומויסקי ורדה אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי

עו"ד ארגז אמר כי "התרשמתי שהשר מבין את חומרת המקרה, ומתלבט כיצד עליו לנהוג. הוא מחפש את הפתרון הפרקטי לאור המצב המשפטי שבו בכל אחד הפורומים יושבים שופטי בית המשפט העליון שסביר שלא יכריעו נגד עמדת הנשיא גרוניס".

בשיחה עצמה הזכיר ארגז לשר נאמן שדווקא בגלל עברו הוא יכול להבין מה זו רדיפה משפטית. נאמן אכן הזדהה עם הדברים, אך כאמור הצביע על הקשיים.

דרך נוספת שנשקלת היא פנייה לבג"ץ. לצורך זה הוזכר עו"ד אילן בומבך שייצג את ראשי המחוזות. גם מסלול זה הוא בעייתי: ספק רב אם יש כאן עילה, וספק גדול עוד יותר אם בג"ץ יפסול את החלטתו של נשיא בית המשפט העליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות