אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אסר על פילת לפטר עובדים עד להודעה חדשה

ביהמ"ש אסר על פילת לפטר עובדים עד להודעה חדשה

עובדי פילת ישראל פנו לביהמ"ש וטענו כי בכירים בחברה איימו עליהם במטרה לגרום להם לבטל את הבקשה לפירוק החברה. פילת: "מדובר בהשמצות"

20.08.2012, 08:13 | יצחק דנון

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא אתמול צו האוסר על נקיטת צעדי תגמול נגד עובדי פילת ישראל.

בשבוע שעבר פנו 31 מעובדי חברת הייעוץ לבית המשפט בבקשה למנות לה מפרק זמני, כיוון שלטענתם לחברה אין כסף לתשלום משכורותיהם לחודשים יולי ואוגוסט. בפנייתם טענו העובדים כי החוב על משכורות כלפיהם נאמד ב־1.5 מיליון שקל, והחובות בגין הפרשות סוציאליות נאמדים במיליון שקל.

אתמול פנו העובדים לבית המשפט בשנית, וטענו כי בכירים בהנהלת החברה החלו לאיים עליהם במטרה לגרום להם לחזור בהם מבקשתם. לדבריהם, במהלך סוף השבוע התקשרו מנהלים בכירים בחברה לעובדים ודיברו אליהם בצורה בוטה, צעקו ואיימו עליהם.

בפנייה נטען עוד כי סמנכ"ל כוח האדם של החברה, עזרא עיני, התקשר לשניים מהעובדים והודיעם כי אם לא יחזרו בהם מהצטרפותם לבקשה הם מוזמנים להגיע למשרדו כדי לקבל מכתבי פיטורים. לדברי העובדים, עובד הנהלה אחר הודיע לאחת העובדות כי הצטרפותה לבקשה עלולה ליצור בעיות בנוגע לעתידה בחברה, ומנהל בכיר אחר העביר לעובדת מסר ולפיו היא "הופכת להיות פרויקט אישי שלו". עוד נטען כי אחד המנהלים הציע לעובדת כסף בתמורה להסרת שמה מהבקשה.

בא כוחה של פילת ישראל הכחיש מכל וכל את הטענות וטען כי להנהלת החברה אין כל כוונה לפטר אף לא אחד מהעובדים וכי המדובר בהשמצות ובטענות שאין בהן ממש.

בעקבות הפנייה הוציאה השופטת ורדה אלשיך צו האוסר על נקיטת צעדי תגמול שעשויים להיחשב כפגיעה בעובדים, לרבות פיטוריהם מהחברה, עד למתן החלטה אחרת בנושא. השופטת ציינה כי "על פילת ישראל לתת דעתה על כך שצעדים העשויים להתפרש כאיומים על מבקשי הפירוק, אינם לגיטימיים ועשויים להביא לכדי עילת פירוק מיידית ואף לתוצאות חמורות יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות