אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בסקטור הבריאות בארה"ב: אתנה תרכוש חברה ב-5.7 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

עסקת ענק בסקטור הבריאות בארה"ב: אתנה תרכוש חברה ב-5.7 מיליארד דולר

ספקית הטיפול הרפואי אתנה תרכוש את קובנטרי הלת' קר ובכך תהפוך לספקית הגדולה ביותר של שירותים רפואיים במימון ממשלתי

20.08.2012, 14:26 | סוכנויות הידיעות
עסקת ענק בסקטור הבריאות האמריקאי: ספקית הטיפול הרפואי אתנה השיגה הסכם לרכישת קובנטרי הלת' קר (Coventry Health Care) עבור 5.7 מיליארד דולר במזומן ומניות, מהלך שיהפוך אותה לספקית הגדולה ביותר של טיפול רפואי במימון הממשל.

אתנה, המוכרת יותר כחברה המעניקה ביטוח בריאות מסחרי, פעלה להרחבת תכניות הביטוח הממשלתיות, מדיקייר המיועדת לאוכלוסייה המבוגרת ומדיק-אייד למעוטי יכולת, שהולכות וגדלות לאור הגידול בצרכים של האוכלוסיות הללו.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

העסקה הזו מצטרפת לשורה של רכישות נוספות של חברות ביטוח רפואי, הפועלות להוספת הביטוח של מדיקייר ומדיק-אייד לחבילות הביטוח שהן מציעות, לנוכח חוק הבריאות שמטרתו לספק כיסוי ביטוח רפואי בר השגה לאמריקאים. בתחילת השנה וולפוינט הכריזה על כוונתה לרכוש את אמריגרופ, ספקית ביטוח המתמקדת בתכנית מדיקייד, תמורת 4.46 מיליארד דולר.

בזכות רכישת קובנטרי, אחוז ההכנסות של אתנה מהעסקים הממשלתיים יצמח ללמעלה מ-30%, מ-23% כעת. להערכת החברה הרכישה תוסיף 45 סנט למניה בהכנסות ב-2014, ו-90 סנט ב-2015. אתנה תשלם 42.08 דולר למניה, כאשר כשני שליש מכם יהיה במזומן. מחיר זה גבוה ב-20% ממחיר הסגירה של מניית קובנטרי ביום שישי. כולל הסבת החובות, השווי הכולל של העסקה מוערך ב-7.3 מיליארד דולר, שהופך אותה לעסקה הגדולה ביותר עד כה השנה. קובנטרי מספקת מגוון של שירותי ביטוח, כולל תכניות במימון ממשלתי. בשנה שעברה הרווח שלה עמד על 543.1 מיליון דולר, וההכנסות על 12.2 מיליארד דולר.

חברות בסקטור הבריאות באמריקה מחפשות אחר הזדמנויות לנצל את רפורמת הבריאות של אובמה, במסגרתה החל מ-2014 תורחב תכנית הביטוח מדיק-אייד למיעוטי יכולת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות