אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יומיים למועד הסופי לגיבוש ההסדר בדלק נדל"ן: הצדדים מתווכחים על נושאים טכניים   צילום: צביקה טישלר

יומיים למועד הסופי לגיבוש ההסדר בדלק נדל"ן: הצדדים מתווכחים על נושאים טכניים

שהתכנסו אתמול גילו שהמחלוקות בנוגע להסדר החוב נמשכות, יומיים בלבד לפני המועד האחרון שקבעה רשות ני"ע לגיבוש המתווה. נציגי החברה ונציגויות אג"ח ד' וה' ייפגשו היום לדון בהסדר

21.08.2012, 07:09 | לירוי פרי

"המשא ומתן הזה נמשך כמו מסטיק", כך תיאר אתמול עו"ד גיא גיסין מנציגות מחזיקי אג"ח כ"ה של דלק נדל"ן, את המו"מ בין כל הצדדים שנמשך כבר שנה שלמה, מבלי שהושגו הסכמות. אתמול התקיימו האסיפות המקדימות של שלוש סדרות האג"ח (סדרות ד', ה' וכ"ה), שעסקו בהצעת הסדר החוב, שמונח כעת על השולחן ומגלם לבעלי האג"ח תספורת של כ־70%. אלא שגם הפעם קיבלו המשקיעים עדכון כי ישנה אפשרות שהסדר החוב ישונה פעם נוספת, וזאת לאחר שחברי נציגויות סדרות ד' ו־ה' התקשו להגיע להסכמות מול נציגיו של יצחק תשובה, עידן וולס ועו"ד אמיר ברטוב.

ביום שני בשבוע הבא תתכנס האסיפה המכרעת של דלק נדל"ן, שבמסגרתה יצביעו בעלי האג"ח על הסדר החוב, כאשר הרוב הנדרש לאישור ההסדר הוא 75%. בינתיים, עדיין לא ברור מה יכלול הסדר החוב שעליו יידרשו בעלי האג"ח להצביע, שכן עדיין מתקיימים מגעים באשר לשתי סוגיות מרכזיות.

   , צילום: נמרוד גליקמן צילום: נמרוד גליקמן    , צילום: נמרוד גליקמן

הסוגיה הראשונה היא הוצאתו של סעיף חדלות הפירעון מהסדר החוב. מדובר בסעיף שקובע כי אם החברה תיקלע לאירוע של חדלות פירעון בתוך 18 חודשים ממועד אישור ההסדר, חלק מהותי מהתחייבויותיו של תשובה יפקע (כ־200 מיליון שקל). הסוגיה השנייה נוגעת לדרישת בעלי האג"ח לקבל גישה לעיזבונו של תשובה במקרה של פטירתו (חלילה). שתי הסוגיות קיבלו, לכאורה, מענה חיובי מטעם נציגיו של תשובה, אולם במקביל העלו נציגיו של תשובה ונציגי האג"ח דרישות חדשות, טכניות ברובן, שלגביהן התקשו הצדדים להגיע להסכמה.

בהתאם להוראת רשות ניירות ערך, על החברה והנציגויות להציג מתווה סופי עד יום רביעי הקרוב, חמישה ימים לפני מועד כינוס האסיפה המכרעת. לפיכך צפויים הצדדים להתכנס היום פעם נוספת כדי לדון בהסדר החוב ולפרסם מסמך נוסף.

את שלוש האסיפות שקיימו אתמול מחזיקי סדרות האג"ח אפשר לסכם במילה תסכול. המשקיעים כבר עייפים מאותו משא ומתן שמתפרס על פני שנה, ללא תוצאות.

כעת מתנהל קרב מוחות בין הצדדים. נציגיו של תשובה מנסים לצייר את הוויתור על סעיף חדלות הפירעון כמחווה עבור המשקיעים, ומנסים לקוות כי ויתור כזה יעודד את הגופים המוסדיים לתמוך בהסדר. אולם בפועל, כך או כך, מדובר באחת התספורות האגרסיביות שנראו בשוק ההון הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות