אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיץ חם בחופי איטליה: רה"מ שלח פקחים במכנסי גלישה ללכוד מעלימי מס צילום: איי אף פי

קיץ חם בחופי איטליה: רה"מ שלח פקחים במכנסי גלישה ללכוד מעלימי מס

הממשלה מנסה בכל כוחה לאושש את הגירעון הציבורי. רה"מ מונטי: "מעלימי המס פוגעים פגיעה קשה בדימוי של איטליה בעולם"

20.08.2012, 23:38 | סוכנויות הידיעות

ממשלת איטליה מנסה בכל כוחה לאושש את הגירעון הציבורי. בשבוע שעבר ננקטו צעדים מיוחדים לשם כך בחופי הים במדינה. גברים במכנסי גלישה ומשקפי שמש הסתובבו בחופים, אך לא כדי לספוג שמש קיצית, כי אם כדי ללכוד בעלי עסקים המעלימים מסים בשיטתיות.

ראש הממשלה מריו מונטי, שהנהיג שורה של אמצעי צנע בניסיון להתמודד עם המשבר הפיננסי שהיכה במדינה, הכריז לאחרונה מלחמה על תופעת העלמות המס והוא אינו מתכוון לבחול בדבר.

"מעלימי המס פוגעים פגיעה קשה בדימוי של איטליה בעולם", אמר מונטי בראיון למגזין החדשותי "טמפי". המבצע, שכונה "הבליץ" בעיתונות האיטלקית, התקיים במקביל לחופשת הפראגוסטו הלאומית שבמהלכה נהוג לבלות בעיקר בחופים או בשמורות טבע.

חוף רימיני. צדים רוכלי שמשיות, צילום: איי אף פי חוף רימיני. צדים רוכלי שמשיות | צילום: איי אף פי חוף רימיני. צדים רוכלי שמשיות, צילום: איי אף פי

במוקד המבצע עומדים בעלי עסקים להשכרת שמשיות, חדרי הלבשה ומיטות שיזוף. אלה חשודים כי במשך שנים התחמקו מתשלום מסים והבריחו את הכספים לחשבונות בנק בסן מרינו הסמוכה, הנחשבת למקלט מס.

באתר הנופש רימיני לחופי הים האדריאטי נתפסו 15 מתוך 36 בעלי עסקים בחוף לאחר שהתברר כי אינם מוציאים קבלות. תוצאות דומות התקבלו גם במבצע שנערך באוסטיה, אזור נופש פופולרי בפאתי רומא, שם 62 מתוך 95 העסקים נתפסו על חם.

"אחת הסיבות לכך שאיטליה נקלעה לבעיות נובעת מהתופעה הזו, ולכן מצאנו את עצמנו ב'מצב של מלחמה'", אמר מונטי. "ישנם איטלקים עשירים שבאופן קבוע לא משלמים מסים". לדבריו, בכוונתו להעניק למשרד האוצר את כל התמיכה האפשרית בפעולתו נגד מעלימי המס. זאת כדי לסייע לאיטליה לצמצם את החוב הציבורי שהיקפו כ־2 טריליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות