אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון קטן לנוקיה; מובילה את שוק מכשירי ווינדוס פון צילום: בלומברג

ניצחון קטן לנוקיה; מובילה את שוק מכשירי ווינדוס פון

החברה הפכה ליצרנית מכשירי ווינדוס פון המובילה בעולם. על אף שמערכת ההפעלה של מיקרוסופט עדיין רחוקה מלהוות איום ממשי על אלו של גוגל ואפל, קצב הצמיחה שלה בשנה האחרונה עמד על 137 אחוז -יותר משל אנדרואיד

21.08.2012, 16:29 | הראל עילם
מצבה הפיננסי של נוקיה הוא בכי רע, אבל לפחות החברה הצליחה לבצע בהצלחה את הרה-ארגון שלה והיא היצרנית המובילה בשוק הטלפונים המבוססים על ווינדוס פון. כך עולה מנתונים של חברת המחקר Localtics, המסתמכת על נתוני הורדות אפליקציות סלולר למערכת ההפעלה.

בתחילת 2011 הכריזה נוקיה רשמית על הסכם שיתוף פעולה עם מיקרוסופט, במסגרתו תתחיל להתמקד בפיתוח טלפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה של הענקית מרדמונד במקום על אלו שפיתחה בעצמה. לומיה 800, הטלפון הראשון שמבוסס על שיתוף פעולה זה יצא באוקטובר האחרון והלומיה 900, מכשיר הדגל של החברה הגיע לארה"ב בפברואר. החברה צפויה להשיק סדרה של מכשירי לומיה חדשים מבוססי ווינדוס פון 8 בתערוכת "עולם נוקיה" שתערך ב-5 לספטמבר בניו יורק.

נוקיה לומיה 800. יורשיו יתבססו על פון 8 נוקיה לומיה 800. יורשיו יתבססו על פון 8 נוקיה לומיה 800. יורשיו יתבססו על פון 8

למרות הכניסה המאוחרת שלה והנזק שנגרם לאסטרטגיה השיווקית של החברה - לאחר שמיקרוסופט הודיעה שמכשירי נוקיה הנוכחיים לא יקבלו שדרוג לווינדוס פון 8, נוקיה הצליחה לחדור לשוק הווינדוס פון בהצלחה מול המתחרות המבוססות סמסונג ו-HTC.

במרץ, נוקיה כבר הפכה ליצרנית מכשירי הווינדוס פון הגדולה ביותר ברחבי העולם עם 39% מהשוק, לעומת 18% לסמסונג ו-35% ל-HTC. בינואר, לשם השוואה, לנוקיה היה 22% בלבד. כיום נתח השוק שלה עומד על 59%.

ווינדוס פון: קצב צמיחה גדול משל אנדרואיד

גם בארצות הברית - אליה התקשתה נוקיה לחדור מזה שנים - רשמה היצרנית הפינית צמיחה קבועה. נתח השוק שלה בקרב מכשירי ווינדוס פון בארצות הברית עומד כיום על 32%, לעומת 9% בלבד בפברואר. HTC היא עדיין היצרנית המובילה בארצות הברית עם 36%, אבל הפער הצטמצם משמעותית.

מערכת ההפעלה של מיקרוסופט עדיין לא רשמה הצלחה מסחרית משמעותית, אבל היא גדלה במהירות. לפי חברת המחקר גרטנר, ברבעון האחרון נמכרו 4 מיליון מכשירי ווינדוס פון, גידול של 137% לעומת הרבעון המקביל אשתקד וגידול של 50% לעומת הרבעון הקודם לו. זה גידול מהיר יותר אף מאנדרואיד, שצמחה ב-110% באותה תקופה ו-iOS, שצמחה ב-47%.

בהצלבה של נתוני גרטנר והערכות Localtics, נוקיה מכרה ברבעון השני של 2012 קרוב ל-2 מיליון מכשירי ווינדוס פון, לעומת 800 אלף ברבעון הראשון של 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות