אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשים חדר זול? תשכחו ממוסקבה צילום: בלומברג

מחפשים חדר זול? תשכחו ממוסקבה

המלונות בבירת רוסיה הם היקרים ביותר בעולם - יותר מ-400 דולר ללילה בממוצע. ובאילו עוד מקומות תשלמו ביוקר?

23.08.2012, 22:00 | סוכנויות הידיעות
הצארים ברוסיה הודחו מהשלטון ב-1917, אבל לפי תעריפי החדרים נראה שהמלונות הרוסיים עדיין לא השתחררו מהעבר האריסטוקרטי של המדינה. המלונות במוסקבה הם המלונות היקרים בעולם, והם נמצאים במעמד זה כמעט עשר שנים לפי סקר של הובס רובינסון גרופ.

הסקר נערך זה 20 שנה. הנתונים מבוססים על מודיעין עסקי, לילות שהוזמנו בפועל במלונות ותעריפים ששולמו בין ינואר ליוני 2012.

מתוך 50 יעדי נסיעות מובילים שנסקרו, נרשם בבירת רוסיה מחיר החדר הממוצע הגבוה ביותר זה שמונה שנים ברציפות. המבקרים משלמים בממוצע כ-407 דולר על חדר מלון במוסקבה. לדברי סוכן הנסיעות ויאצ'סלב שירוקוב, הביקוש למלונות גבוה משמעותית מההיצע במוסקבה, ואין אפשרויות רבות למלונות בטווח הביניים.

לאגוס שבניגריה נמצאת במקום השני ברשימת הערים שבהן המלונות היקרים ביותר, עם מחיר ממוצע של 341 דולר לחדר ללילה. ביעד זה הביטחון הוא גורם חשוב, והמטיילים מוכנים לשלם יותר בשביל מלון חמישה כוכבים.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: הערים היקרות ביותר לשהייה (10 תמונות)

הערים המובילות הן גם מרכזים חשובים לנוסעים עסקיים. "החברות לא בהכרח מוציאות פחות על נסיעות, אבל הן בהחלט מחפשות דרכים להפיק את המרב מהתקציבים הקיימים", אמר סטיוארט הארווי, מנהל מסחרי בהובס רובינסון גרופ.

בערים האירופיות חלה ירידה בתעריפי החדרים עקב חוסר הוודאות הכלכלית, ובמיוחד בברצלונה, שם ירדו המחירים בכ-25%. ב-23 ערים חלה עלייה בתעריפים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לעומת 33 ערים שבהן חלה עליית מחירים ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות