אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פניציה יפגינו מחר בדרישה למנוע את סגירת המפעל צילום: גיל נחושתן

עובדי פניציה יפגינו מחר בדרישה למנוע את סגירת המפעל

400 עובדי מפעל הזכוכית שנקלע לקשיים דורשים מהממשלה להתחייב להנחת צינור גז שיקטין את עלויות הייצור ויאפשר למצוא משקיע

22.08.2012, 17:03 | מיקי פלד
מחר (ה') יפגינו עובדי מפעל הזכוכית פניציה בנצרת עילית בדרישה מהממשלה לעזור להציל את המפעל שנמצא החל מהשבוע שעבר תחת פעילות של נאמן. היום נפגשו אנשי ועד עובדי המפעל עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, והוחלט כי העובדים יתחילו בסדרה של הפגנות. יו"ר המפעל הוא עודד טירה, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים.

הדרישה העיקרית של העובדים היא לפיצוי מהמדינה על כך שלא השלימה את הנחת צינור הגז למפעל, שלטענת העובדים היתה אמורה להסתיים לפני שנתיים.

יו"ר ועד עובדי פניציה חיים קטרי אמר ל"כלכליסט" כי המפעל, שצבר חובות של 323 מיליון שקל, נפגע בשל אי הנחת הצינור: "אנו דורשים מהמדינה לקיים במהרה את ההתחייבות להקמת הצינור. אם הוא היה מוקם לפני שנתיים, אולי לא היינו מדברים היום". מדובר על הארכת הצינור שמגיע כיום עד עפולה ב-30 ק"מ נוספים אל אזור התעשייה ציפורית, שם נמצא המפעל. עלות ההארכה היא כ-20 מיליון שקל.

פועל במפעל פניציה. השימוש בגז יוזיל את עלויות הייצור, צילום: חיים הורנשטיין פועל במפעל פניציה. השימוש בגז יוזיל את עלויות הייצור | צילום: חיים הורנשטיין פועל במפעל פניציה. השימוש בגז יוזיל את עלויות הייצור, צילום: חיים הורנשטיין

העובדים אומרים כי ניתן יהיה להכניס משקיע שימנע את סגירת המפעל אם הממשלה תפתור את בעיית הולכת הגז למפעל. כיום משתמשים במפעל בחשמל ובמזוט לצורך ייצור הזכוכית, וההתייקרות שלהם היא בין הסיבות למשבר במפעל. ההערכת העובדים היא כי שימוש בגז יוזיל את עלויות הייצור לכשליש מהעלויות כיום.

קטרי אמר עוד כי נכון לעתה יש הבטחה של ההנהלה לשלם את המשכורות של 400 העובדים בחודש הקרוב, אך הוסיף כי "אין לנו זמן לוועדות ודיונים. יש לנו תזרים מזומנים לעוד חודש, ואני לא רוצה לחשוב מה יקרה לאחר מכן אם לא יהיה משקיע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות