אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: האמריקאים זורקים לפח 40% מהמזון שהם קונים צילום: shutterstock

מחקר: האמריקאים זורקים לפח 40% מהמזון שהם קונים

למרות הבצורת הקשה הפוקדת את ארה"ב, תושביה משליכים מזון בשווי 165 מיליארד דולר בשנה

22.08.2012, 19:57 | סוכנויות הידיעות

האמריקאים זורקים בכל שנה 40% מהמזון שהם רוכשים, ומעמיסים על המזבלות מזון בשווי 165 מיליארד דולר, בעוד שמיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מרעב, כך עולה מדו"ח שפרסמה שלשום הסוכנות להגנת מקורות הטבע של האו"ם (NRDC). הדו"ח, המורכב מכמה מחקרים וניתוחים סטטיסטיים, מצא כי הבזבוז נמשך חרף הבצורת הקשה, שצפויה להוביל לעלייה במחירי המזון.

עוד עולה מהמחקר כי המשאבים שמשקיע הממשל האמריקאי לזיהוי הנקודה שבה מתרחש הבזבוז ולמלחמה בתופעה מחווירים בהשוואה למאמצים שננקטו באירופה, בייחוד בבריטניה. בממלכה המאוחדת השיקו לפני חמש שנים את הקמפיין "אוהב אוכל שונא בזבוז", שבמסגרתו הקמעונאים מעדיפים מבצעי קידום מכירות כמו הנחות של 50% על פני מבצעים של 1+1, וזאת כדי לשכנע את הצרכנים לא לקנות יותר ממה שהם צריכים.

מהדו"ח עולה כי משפחה אמריקאית ממוצעת בת ארבע נפשות, זורקת בכל שנה מזון בשווי 2,275 דולר. האמריקאי הממוצע זורק פי עשרה יותר מזון מתושבי דרום־מזרח אסיה, עלייה של 50% לעומת שנות השבעים. הדו"ח זיהה נקודות בזבוז בכל שלב בשרשרת ייצור המזון. החל מהחלטתם של המגדלים לא לקצור את כל המזון בשל המחירים הנמוכים המוצעים בשוק וכלה בסירובם של מפיצי המזון להעביר את כל המזון לחנויות.

אולם, לטענת הדו"ח הבזבוז העיקרי מתבצע בחנויות ובמשקי הבית. על פי הערכות, המרכולים מפסידים בכל שנה 15 מיליארד דולר מירקות ופירות שלא נמכרו. סיבה עיקרית לכך היא הרצון של המרכולים והמסעדות להרשים את הלקוחות בכמויות גדולות של אוכל, כאשר בפועל, לקוחות לא מצליחים לסיים את המנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
קיבלנו בטעות בייגל מיותר
קנינו מנה אחת שכללה בייגל ומנה אחת שלא. בטעות המוכרת שמה לנו שני בייגלים. לפתע היא גילתה את הטעות, בלי לחשוב יותר מיום במקום לתת לנו להנות מהספק היא הרימה אותו באדיבות והשליכה לפח האשפה. למשמע קריאות התדהמה שלנו היא הביטה בהפתעה ואמרה שהיא זורקת הרבה פעמים ביום. זו כנראה המדיניות שם. מעדיפים לזרוק לפח מאשר שמישהו יהנה מטעות. כך יש סיכוי שהוא ישלם. כי להם הבייגל עולה כנראה עשירית ממחירו לסועדים.
הזללן  |  22.08.12
לכל התגובות