אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש התיר לנאמן מאדוף לשלם למשקיעים עוד 2.4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

ביהמ"ש התיר לנאמן מאדוף לשלם למשקיעים עוד 2.4 מיליארד דולר

מאז 2008 גייס הנאמן 9.1 מיליאר דולר מכספי הונאת הפוזני. עד כה הוחזרו למשקעים שנפגעו רק 336 מיליון דולר

22.08.2012, 21:02 | סוכנויות הידיעות
הנאמן האחראי על פירוק חברת ההשקעות של מאדוף קיבל את אישור בית משפט לביצוע תשלום לקוח שני לנושים בסך 2.4 מליארד דולר.

השופט בבית המשפט לפשיטות רגל בריטון ליפלד בניו יורק נעתר היום (ד') לבקשתו של הנאמן אירווינג פיקארד להעברת הכסף מקרן שהוקמה כדי לפצות משקיעים להפסדי הונאת הפונזי של מאדוף. חלק מהלקוחות דרשו ריבית של 9% על הכסף שהשקיעו,  אולם השופט ליפלד פסק תשלום ריבית של 3% בלבד.

מאז 2008 גייס הנאמן 9.1 מיליאר דולר מכספי הונאת הפוזני הענקית. רק 336 מיליון דולר הוחזרו עד כה למשקעים שנפגעו.

באוקטובר 2011 קיבלו קורבנות מאדוף את תשלומי הפיצויים הראשונים. הפיצויים, בסך 312 מיליון דולר, העוברו לבעלי 1,230 חשבונות של מאדוף, בהחזר של כ-4.6 סנט לדולר. הזכאים להחזרים הם הלקוחות שלא משכו את כל השקעותיהם. 

לפני חודשיים הצטרף פיטר מאדוף לאחיו ברנרד מאדוף לכלא. פיטר העביר מכתב לבית משפט הפדרלי במנהטן הוא הוא מודה בקשירת קשר לביצוע הונאה עם ניירות ערך ובשורה ארוכה של עבירות נוספות בהן זיוף ודיווח כוזב. אחיו של מאדוף מסר כי מסכים לגזר הדין המגיע לו על פי החוק - 10 שנות מאסר. הקראת גזר הדין תתקיים מחר בבית המשפט.

פיטר, הוא לא בן משפחה היחיד המעורב פרשה. פרקליטות מגבשת כתבי אישום נגד בנו של מאדוף אנדריו, שעמד בראש חטיבת המסחר של החברה ונגד אחייניתו שאנה, לה גם היה תפקיד בכיר. עורכי הדין של השניים נמנעו מתגובות בנושא. במקביל אירווינג פיקראד הנאמן שהופקד על החזרת כספי הלקוחות שנפגעו מהונאת מאדוף הגיש נגדם תביעות בהיקף של 255 מיליון דולד.

עד כה 10 בני אדם הורשעו בפרשת חברת מאדוף סקיוריטי בראשה עמד ברנרד מאדוף. חמישה מהם לא הודו באמשה ואלה היו עובדי החברה אנט בנג'ורנו, דניאל בונבנטרה, ג'ואן קרופי, ג'רום או-הארה וג'ורג' פרס. בין אלה שהודו היה פרנק די-פסקלי מנהל הכספים ויד ימינו של מאדוף. בפרקליטות העריכו את גילוי הלב שלו וטרם ניתן גזר הדין במשפטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות