אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": חלום הליסינג הירוק של חברת רכב מורנו קרב לסיום

בלעדי ל"כלכליסט": חלום הליסינג הירוק של חברת רכב מורנו קרב לסיום

החברה המספקת מכוניות המונעות באמצעות גז, מתווספת לשורת חברות קטנות בענף הליסינג שנקלעו לכינוס נכסים

23.08.2012, 07:12 | תומר הדר

חברת הליסינג רכב מורנו נמצאת בהליך כינוס נכסים, כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה מינה בית המשפט המחוזי מרכז את עורך הדין מור נרדיה ככונס נכסים על רכבי החברה המשועבדים לטובת בנק מרכנתיל ועל חוזי הליסינג של החברה.

רכב מורנו, שהוקמה ב־1990, היא חברת הליסינג היחידה בישראל שמספקת ללקוחותיה רכבים מונעים בגז. בבעלות החברה צי המונה כ־200 רכבים. עם לקוחותיה הגדולים של החברה שמשרדיה שוכנים בחולון נמנים בעיקר גופים העוסקים בשמירה ואבטחה, ובהם אגודת השומרים, רשף ביטחון, קבוצת עמישב, מוקד 101, קשר ימי ומוקד אמון. בנוסף לליסינג ולהסבת רכבים לגז עסקה רכב מורנו גם בתיקוני רכב באמצעות מוסך שכללו שירותי פחחות ומכונאות.

קיה ריו. אחד הדגמים המונעים בגז של החברה קיה ריו. אחד הדגמים המונעים בגז של החברה קיה ריו. אחד הדגמים המונעים בגז של החברה

בכך מצטרפת רכב מורנו לשורה של חברות ליסינג קטנות שנמצאו לאחרונה בהליכי כינוס נכסים, ועמן ניתן למנות את פרפקט ליס, שהחזיקה בצי שמנה כ־600 מכוניות וחלק מפעילותה נרכש לאחרונה על ידי חברת הליסינג קל אוטו.

להערכת גורמים בענף הליסינג, רכב מורנו הגיעה לכינוס נכסים הן בשל עיסוקה באספקת רכבים מונעים בגז, שהדרישה להם נמוכה בשוק הרכב הישראלי כיום, והן עקב מחנק אשראי השורר בימים אלה בענף הליסינג. לא ניתן היה להשיג את תגובת רכב מורנו לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות