אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר חסמה את טאמבלר צילום: CC-BY Joi Ito @ Flickr

טוויטר חסמה את טאמבלר

כחלק מנסיונותיה של טוויטר להשתלט מחדש על ממשק המפתחים שלה, הרשת החברתית חוסמת כעת את האפשרות של שירות הבלוגינג טאמבלר לאפשר למשתמשים למצוא את חבריהם

23.08.2012, 10:33 | יוסי גורביץ

טוויטר, הרשת החברתית השניה בגודלה בעולם, ממשיכה להשתלט מחדש על ממשק המפתחים שלה: לאחר שבשבוע שעבר היא פרסמה הגבלות חדשות על השימוש בכלי הפיתוח שלה, אמש (ד') נודע כי היא חסמה את היכולת של משתמשי פלטפורמת הבלוגינג טאמבלר לייבא את רשימת אנשי הקשר שלהם מטוויטר. כך דיווח הבלוג The Next Web.

בתהליך הרישום לטאמבלר, המשתמש יכול ולאתר אנשי קשר ולייבא אותם דרך מספר שירותים חברתיים, ביניהם פייסבוק, ג'ימייל ועד אתמול – גם טוויטר. טוויטר נקטה בצעד זהה כלפי אינסטגרם לפני כחודש, ובשני המקרים לא נראה שיש הפרעה כלשהי לשיתוף תוכן בין השירותים, רק למציאת חברים באמצעות השירות האחר.

בטאמבלר אישרו את הידיעה, ומסרו בתגובה: "למורת רוחנו, טוויטר הגבילה את היכולת של משתמשינו למצוא חברי טוויטר בטאמבלר. הדבר מרגיז במיוחד בהתחשב בהיסטוריה המשותפת שלנו. פיצ'ר הסינדיקציה שלנו אחראי למאות מיליוני ציוצים, והיינו... אחד השותפים הראשונים של טוויטר. אף שאנו מרוצים מאד מתגובת המשתמשים לאינטגרציה שלנו עם פייסבוק וג'ימייל, אנחנו באמת ובתמים מאוכזבים מהפעולה של טוויטר."

המירוץ למיליארד

ההערכות הן כי טוויטר מנסה, אחרי מספר שנים של שימוש כמעט בלתי מוגבל בכלי הפיתוח שלה, להשתלט עליו מחדש או לפחות להדק את השליטה שלה עליו. כך היא תוכל להשיג שליטה רבה יותר בחוויית השימוש של משתמשי טוויטר, שחלק נכבד מהם אינו מבקר באתר הבית שלה אלא משתמש בתוכנות צד-שלישי.

 The Next Web העריך כי מטרתה הסופית של טוויטר היא להגיע למיליארד משתמשים, בדומה לפייסבוק, ולשם כך היא מוכנה לוותר על קהילת המפתחים. בשנתיים האחרונות, הגבילה טוויטר מספר פעמים את צעדיהם של המפתחים, והודיעה כי כל פיצ'ר המפותח על ידי צד שלישי ושמתחרה בפיצ'רים שלה צפוי להפגע. המהלך נחשב כחלק מאסטרטגיה האגרסיבית החדשה של מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטולו, שנכנס לתפקידו ב-2010. קוסטולו מנסה כעת להוביל את החברה לרווחיות ובשלב עתידי אף להנפקה. לצורך כך, זקוקה החברה, לתפיסתו, לשליטה מקסימלית על חוויית המשתמש.

לא כולם בטוויטר מרוצים מהמהלך; הבלוג טק-קראנץ' דיווח כי אחד המהנדסים שלה, אלכס צ'וי, הגדיר את המהלך כ"מסריח" בציוץ בטוויטר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות