אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: הווירוס שהפיצה איראן שיבש 75% ממחשבי חברת הנפט הלאומית הסעודית צילום: איי אף פי

דיווח: הווירוס שהפיצה איראן שיבש 75% ממחשבי חברת הנפט הלאומית הסעודית

הערכה היא שאיראן ביקשה למנוע כדי למנוע מסעודיה לעמוד במכסת התפוקה שלה שעלתה ליותר מ-10 מיליון חביות ביום מאז הוחלט על אמברגו נגד הנפט האיראני

26.08.2012, 11:57 | דורון פסקין

התקפת הווירוס על מחשבי חברת הנפט הלאומית של סעודיה (עראמקו) ב-15 באוגוסט ממשיכה להעסיק את מומחי המחשבים בעולם. עראמקו – יצרנית הנפט הגדולה בתבל - דיווחה כי מתקפת הווירוס לא הצליחה לשבש את תפוקת הנפט של החברה. אולם מומחי מחשבים מעריכים כי החברה הסעודית מנסה להסתיר את ממדי הנזק שנגרמו לה.

דיווחים בלתי רשמיים טוענים, כי לא פחות מ-30 אלף מחשבים של ענקית האנרגיה הסעודית הושמדו במהלך מתקפת הווירוס, שהם 75% מכלל מחשבי החברה. 

ארגון לא ידוע בשם "חרב הצדק" לקח אחריות על ההתקפה נגד עראמקו, שכונתה "חסרת תקדים" על ידי מומחי אבטחת מחשבים. הארגון טען שהיא מגיעה בתגובה על הדיכוי אותו מפעילה משפחת סעוד נגד תושבי הממלכה. הקבוצה פרסמה כתובות IP כדי להוכיח את אמינות ההודעה והתחייבה לבצע תקיפות נוספות.

מומחי אבטחה טוענים כי הווירוס הוא "שאמעון" – וירוס שפותח למטרות התקפת סייבר בידי גופים של מדינה. ג'פרי קאר, מומחה לאבטחת מחשבים, מעריך באמצעות מאמר בבלוג שלו כי מקור ההתקפה הוא איראן. לטענתו, איראן החליטה על המתקפה הכוללת הזו כדי למנוע מסעודיה לעמוד במכסת התפוקה שלה שעלתה ליותר מ-10 מיליון חביות ביום מאז הוחלט על אמברגו נגד הנפט האיראני.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות