אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Play: לזכרו של ניל ארמסטרונג - האיש שנגע בשמיים צילום: נאס"א

Play: לזכרו של ניל ארמסטרונג - האיש שנגע בשמיים

הנחיתה על הירח, המכתב שוושינגטון תכננה לפרסם במקרה וחללית אפולו 11 היתה אובדת בחלל, תיאוריית קשר שטוענת שהוא בכלל מוסלמי ואפילו נחיתה על הירח, גרסת 1902: המדור חולק כבוד אחרון לאדם הראשון שדרך על הירח

26.08.2012, 19:19 | עמית הרשקוביץ

1. צעד קטן

היום המדור מוקדש לניל ארמסטורנג, האיש הראשון על הירח, שהלך לעולמו אמש (ש'). ארמסטורנג מימש את אחת הפנטזיות הגדולות של האנושות, נגע עבורנו בבלתי אפשרי, וכך שינה את ההיסטוריה. רגע הנחיתה על הירח הדביק את כל העולם אל המסכים, אבל אנחנו מהעתיד, ולכן יכולים פשוט לראות אותו ביוטיוב.

2. ואם זה לא יצליח?

את המכתב הזה תכננה וושינגטון תכננה לפרסם במקרה בו המסע של אפולו 11 ייגמר בטרגדיה. הוא מתחיל במשפט "הגורל החליט שזה שהלך לירח כדי לחקור אותו בשלווה, ישאר על הירח כדי לנוח על משכבו בשלום". תמיד טוב להכין תוכנית חלופית.

אובמה כינה את ארמסטרונג "אחד הגיבורים הגדולים של ההיסטוריה", אבל האסטרונאוט עצמו השמיע לא פעם ביקורת על היחס של וושינגטון לתוכנית החלל. בלינק הזה תוכלו לשמוע אותו מדבר על הבעיות שבצימצום פרויקטים של טיסות חלל מאוישות.

3. המשפט שהפך לאייקון


במאמר הזה תוכלו לקרוא דיון מעניין על המשפט המפורסם "צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות", ולשמוע את קולו של ארמסטורנג כשהוא משוטט על הירח. כמו כן, בסוף הכתבה מצורפת בקשתם של בני המשפחה שבפעם הבאה שתסתכלו על הירח תחשבו על ארמסטורנג ותקרצו. אתם יכולים לחשוב גם על באז אולדרין ובגורל העצוב של להיות תמיד האיש השני שדרך על הירח. דרך אגב - ברוב תמונות האסטרונאוט על הירח מופיע אולדרין: ניל היה זה שצילם אותן.


4. צעד גדול - לאיסלאם?

הרבה תאוריות קונספרציה הופיעו בעקבות הנחיתה על הירח, המפורסמת בהן היא שאיש מעולם לא נחת על הירח וסירטון הנחיתה הוא זיוף. הפחות מפורסמת והמשונה הרבה יותר היא שניל ארמסטרונג מוסלמי. בלינק הזה תוכלו לשמוע עוד על אחת הקונספירציות הגזעניות והמוזרות ביותר.

5. מסע אחר לירח

המסע אל הירח הצית את הדמיון האנושי מאז ומעולם. בלינק הבא תוכלו לראות את אחד הסרטים החשובים ביותר בתולדות הקולנוע, סירטו האילם של ז'ורז' מלייס "המסע אל הירח" בתוספת קריינות באנגלית. הפנטזיה הפכה למציאות כעבור 60 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות