אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 בין שטייניץ לנתניהו צילום: עמית שאבי

ערוץ 10 בין שטייניץ לנתניהו

בכירי הערוץ ייפגשו היום עם שר האוצר. ועד העובדים: על רה"מ להתערב

27.08.2012, 09:43 | שלי פריצקר

ראשי ערוץ 10 ייפגשו היום (ב') עם שר האוצר יובל שטייניץ כדי לדון בעתידו של הערוץ. הפגישה נערכת אחרי תקופה ארוכה שבה טוענים בערוץ כי ניסו להיפגש עם שר האוצר ולקראת התאריך הגורלי המתקרב, 2 בספטמבר.

הרשות השנייה קבעה כי בתאריך זה תחלט את ערבויות ערוץ 10 בגובה 43 מיליון שקל לתשלום החובות שצבר בהיקף 64 מיליון שקל על דמי זיכיון ותמלוגים.

בערוץ מבקשים לדחות את תשלום החוב ויציגו את תוכניתם לפריסתו בחמישה תשלומים החל מסוף 2014. בערוץ טוענים כי אם החובות יידחו והערוץ יוכל לקבל רישיון בתום תקופת הזיכיון שלו בסוף 2012, בעל המניות הדומיננטי רון לאודר (25%), מתכוון להגדיל את חלקו בערוץ ולהזרים 60 מיליון שקל להמשך פעילותו.

רון לאודר, צילום: רוני שיצר רון לאודר | צילום: רוני שיצר רון לאודר, צילום: רוני שיצר

בפגישה ישתתפו מנכ"ל הערוץ יואב הלדמן, נציגיו של לאודר, אבי בלשניקוב המשמש כסגן יו"ר הדירקטוריון, ומיכל גרייבסקי, יו"ר ועדת הכספים בדירקטוריון. בפגישה ישתתף גם יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

בוועד העובדים של הערוץ הביעו אתמול תרעומת על דברי שטייניץ בראיון ל"כלכליסט", שלפיהם "אם נראה שיש סיכוי אמיתי להגיע לפתרון סביר, נשקול לדחות את הדד־ליין של חילוט הערבויות בראשית ספטמבר". בוועד רואים בכך סחבת ומריחה נוספת של שר האוצר בהתדיינות על עתיד הערוץ ודורשים פתרון אמיתי שימנע את סגירתו של הערוץ.

בוועד הביעו חשש כי אם לא יושג הסדר לפריסת חובות, לאודר עלול למשוך את ידיו מהערוץ באופן שיביא לסגירתו המיידית. "במקרה כזה, שטייניץ יישא באחריות הישירה לפיטורי אלפי עובדים", נמסר. הוועד קורא לראש הממשלה להתערב בדחיפות במשבר. בכוונת עובדי הערוץ להחריף את המאבק בהמשך השבוע אם לא תושג התקדמות משמעותית לפתרון המשבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות