אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסופה "אייזיק" נחלשה; מחיר הנפט ירד ל-95.47 דולר לחבית צילום: רויטרס

הסופה "אייזיק" נחלשה; מחיר הנפט ירד ל-95.47 דולר לחבית

מחיר הזהב עלה ב-0.2% ל-1,675.6 דולר לאונקייה. החשש העיקרי היה מהשבתת בורות הקידוח במפרץ

27.08.2012, 21:46 | שי סלינס וסוכניות הידיעות

מחיר הנפט ירד היום ב-0.7% ל-95.47 דולר לחבית על רקע הדיווחים כי הסופה "אייזיק" עושה את דרכה לעבר מפרץ מקסיקו. מאוחר יותר דעכה הסופה והסבירות כעת שהיא לא תגיע למפרץ מ'סיקו

החזאים בארה"ב דיווחו קודם לכן  כי "אייזיק" עלולה להגיע עוד היום לפלורידה - אז תתקיים במדינה ועידת המפלגה הרפובליקנית. בעקבות כך הכריז היום מושל פלורידה על מצב חירום במדינה.

הזהב יגיע ל-1,800 דולר לאונקיה

 

"הזהב צפוי לטפס בשיעור הגבוה ביותר מזה שנתיים, בעקבות הציפייה לתמריצים כלכליים נוספים שישיקו ממשלות מארצות הברית ועד סין, שקרוב לוודאי יעלו את הביקוש למתכת היקרה כהימור נגד אינפלציה", כך עולה מסקר חדש שפורסם על יי בלומברג.

על פי ממצאי הסקר, בקרב 15 סוחרים ואנליסטים שהשתתפו בכינוס בדרום הודו בשבוע שעבר, אונקיית זהב עשויה לטפס עד סוף השנה לרמה של 1,800 דולר. זו תהיה העלייה השנתית הגבוהה ביותר, מאז 2010 אז עלו המחירים ב-30%.

בכל מקרה נראה כאילו הזהב ירשום את השנה ה-12 ברציפות של עליות, על רקע משבר החובות האירופי שמעלה את הביקוש לנכסים שנחשבים למקלט בטוח, זאת לנוכח התגברות ההערכות שהבנקים המרכזיים, ביניהם הבנק הפדראלי האמריקאי ינקטו במדיניות של הקלות. האחזקות של המשקיעים התרחבו לשיא בשל הביקוש לגידור נגד אינפלציה.

"גוש היורו אמנם שקט למדי לאחרונה, אך אין פירוש הדבר שהבעיות נעלמו", אומר ג'פרי רודס, ראש מחלקת המתכות היקרות ב- INTL FCStone. להערכתו, הזהב יטפס לרמה של 1,975 דולר עד סוף השנה. "הכלכלה האמריקאית מקרטעת, וכתוצאה מכך הולכת ומתגברת האמונה שבקרוב הבנק המרכזי יפצח בסיבוב שלישי של תכנית ההקלה הכמותית. הציפייה הזו מניעה את השוק".

מחיר הזהב עלה ב-0.2% ל-1,675.6 דולר לאונקייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות