אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולי הכביש בין נתניה להרצליה יהפכו לנתיב אוטובוסים; "יעקוף את הפקקים" צילום: עמית מגל

שולי הכביש בין נתניה להרצליה יהפכו לנתיב אוטובוסים; "יעקוף את הפקקים"

משרד התחבורה החליט כי השול הימני של כביש החוף באזור שבין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו יהפוך לנתיב ציבורי בבוקר. משך הנסיעה יקוצר ב-20%

27.08.2012, 16:50 | ליאור גוטמן

משרד התחבורה החליט להמיר את השול הימני של כביש מס' 2 (כביש החוף) לנתיב תחבורה ציבורית שמיועד לתנועת אוטובוסים. מדובר במקטע הכביש שבין מחלף פולג (נתניה דרום) לצומת כפר שמריהו. החלק מ-6 בספטמבר יוכלו אוטובוסים לנוע בנתיב הייעודי בין 06:30 ל-09:30, ואם יהיה צורך יורחבו שעות התנועה.

מנתוני משרד התחבורה עולה שאורכו של הנת"צ (נתיב תחבורה ציבורית) בין מחלף פולג לצומת כפר שמריהו הוא כ-12 קילומטרים. לטענת שר התחבורה ישראל כץ בתוך כמה חודשים ימשיך יוארך הנתיב הייעודי עד מחלף הסירה, ולאחר מכן לצומת גלילות ולרחובות המסגר ודרך לה גרדיה שבדרום תל אביב.

"הכשרת השול הימני בכביש החוף כנת"צ תאפשר לראשונה נסיעה ישירה ומהירה מנתניה ועד הרצליה במסלול בלעדי של תחבורה ציבורית ובכך לעקוף את הפקקים הארוכים המשתרכים מדי בוקר בדרך לתל אביב", אמר כץ.

כץ. "הנתיב יאפשר נסיעה ישירה ומהירה", צילום: חיים צח כץ. "הנתיב יאפשר נסיעה ישירה ומהירה" | צילום: חיים צח כץ. "הנתיב יאפשר נסיעה ישירה ומהירה", צילום: חיים צח

כדי לאפשר תנועת אוטובוסים הכשירה החברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר) את השול הימני, תהליך שכלל התקנת מעקות בטיחות גבוהים, סימון מסלולים, שדרוג מדרכות ואבני שפה והתקנת שילוט.

על פי הערכות, השימוש בנתיב יקצר את משך הנסיעה של התחבורה הציבורית ב-20% ויגדיל ב-10% את מספר האוטובוסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
היום השול הוא נתיב לערסים ועברייני תנועה שעוקפים בבוטות מימין והמשטרה מחייכת בסליחה ופחד לעברם
כל מיש נשוסע בשעות העומס רואה עברייני תנועה וערסים שעוקפים על השול מימין את כולם, בפראות והמשטרה מפחדת להתמודד איתם. המשטרה מעדיפה להתמודד עם קנסות ממצלמות בכביש החוף מאשר עם עברייני תנועה.
דוה ןביור בהפוכה  |  28.08.12
11.
בכמה זה יגדיל את הפקק למי שלא נוסע באוטובוס?
במקום פקק שיהיה בין פולג לוינגיט בבוקר הוא יהיה ארוך יותר . סימון הנתיבים מחדש הקטין את גודל השוליים במיוחד השמאליים. רוצים להגביל את מספר כלי הרכב שמגיעים לתל אביב אז תבנו חניונים בגלילות מורשה ועוד מקומות ראייים אבל לא להקטין את מספר הנתיבים כמו שהיה ש"הוסיפו" את הנתיב המהיר מירושליים.
me  |  28.08.12
10.
אתמול חיכית לאוטובוס ביצאה מבני ברק לכיוון אשדוד סיוט=
תחנת המוצא של האוטובוס ו אוירי של 5 קילומטר סהכ עד שהגיע לתחנה 30 דקות סיוט מה שקורה ברחוב רבי עקיבא פקק ענק האם יש פתרון מעשי ? חשבתי והגעתי למסקנה שרק מסלול תחתי לתחבורה ציבורית תפתור הבעיה כי אי אפשר להוסיף מסלול נוסף אשמח לשמוע הצעה זולה יותר
אלי הגרוזיני , אשדוד  |  28.08.12
לכל התגובות