אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלושה שבועות לא הספיקו: "נט המשפט" עדיין מושבתת צילום: shutterstock

שלושה שבועות לא הספיקו: "נט המשפט" עדיין מושבתת

המערכת הממוחשבת של בתי המשפט הושבתה לצורך "עבודות תשתית". בדיקת "כלכליסט" מגלה כי באוגוסט כמעט לא ניתנו פסקי דין

28.08.2012, 08:58 | ענת רואה

המערכת הממוחשבת של בתי המשפט, "נט המשפט", שהושבתה למשך שבועיים וחצי, עדיין לא חזרה לפעילות, ואף לא ברור אם תחזור היום לפעילות. זאת, אף שחלפו יומיים מהמועד שאליו התחייבה הנהלת בתי המשפט.

המערכת הממוחשבת של בתי המשפט הושבתה לצורך "עבודות תשתית", שנטען כי לא ניתן לבצען בסופי שבוע או בלילות אלא רק בהשבתה כללית וממושכת. המערכת היתה אמורה לשוב לפעילות שלשום בשש בבוקר. עם זאת, במהלך ביצוע ההשבתה התעדכן המועד לאתמול, אלא שביום ראשון בערב הופיעה באתר בתי המשפט "הודעה על דחיית הפעלת אתר האינטרנט של מערכת 'נט המשפט'". בהודעה נאמר כי תהליכי השדרוג במערכת מתמשכים, וכי מועד הפעלה חדש יעודכן במהלך יום המחרת. עד שעות אחר הצהריים אתמול לא עודכנה ההודעה ולא נמסר מידע על מועד החזרה של המערכת לפעילות מלאה.

ההשבתה הממושכת של "נט המשפט" הובילה להשבתה כמעט כללית של מערכת המשפט לאורך רוב חודש אוגוסט, כשלא ניתן היה לפתוח תיקים, להגיש מסמכים או לעיין בתיקים. כתוצאה מכך זכו 600 השופטים לחופשה כללית כמעט מלאה, בלא ניכוי ימי חופש ועל חשבון פגרת בתי המשפט, שאותה הם אמורים לנצל לצורך כתיבת פסקי דין.

בטרם ההשבתה ובתגובה לפניית "כלכליסט", טענה דוברות בתי המשפט כי השופטים נערכו מבעוד מועד לעבודה תוך כדי השבתת המערכת, כך שהעבודה השוטפת לא תיפגע כלל. לא ניתן הסבר כיצד יוכלו השופטים לתת פסקי דין, כשכל החומר מאוחסן במערכת שאליה אין גישה. מבדיקה שערך "כלכליסט" אתמול במאגר המשפטי "נבו", לצורך חיפוש פסקי דין שניתנו בחודש האחרון בבתי משפט שלום או מחוזי, עלה כי מאז 8 באוגוסט ועד אתמול כמעט לא התעדכנו פסקי דין חדשים. פסקי דין בודדים הופצו על ידי דוברת בתי המשפט. בית המשפט העליון המשיך לעבוד כרגיל, מאחר שאינו מחובר ל"נט המשפט" והתיקים המתנהלים בו הם תיקי נייר.

מדוברות בתי המשפט לא נמסרה כל תגובה עד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות