אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיק רוורדס: מרדף אחר הכסף שהושג במרמה - מההנהלה ועד למשקיעים

זיק רוורדס: מרדף אחר הכסף שהושג במרמה - מההנהלה ועד למשקיעים

לדברי הנציג שמינה בית המשפט לפירוק זיק רוורדס, אלפי משקיעים פנו והתלוננו על נזקי הונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה. מספרם ככל הנראה מגיע לשני מיליון. עתה, יוצא הנציג לאתר את נכסי הנהלת החברה ולהשיב 600 מיליון דולר לבעליהם

28.08.2012, 13:17 | עומר כביר
מספר הנפגעים האפשריים בהונאת הפונזי של אתר זיק ריוורדס עלול להיות כפול מההערכות הראשונות ולהגיע לשני מיליון - כך אמר אתמול קן בל, המפרק של החברה שאחראית להונאה, בשיחת ועידה עם עיתונאים. לפי דיווח של פורבס, בל הוסיף שסכום ההונאה המקורי - 600 מיליון דולר - יעודכן כנראה כלפי מעלה בהתאם להתפתחות החקירה.

בשיחת הוועידה הוסיף בל שקיבל אלפי שיחות טלפון ומיילים ממשקיעים, שרבים מהם כללו סיפורים שוברי לב על המצב שאליו נקלעו בעקבות חשיפת ההונאה. “מספר הקורבנות בהונאה זו הופכת אותה לאחת הגדולות ביותר שהגיעו לפירוק", אמר בל. “טרהבייטים של מידע נתפסו במשרדי החברה, ויש לנתח אותם לפני קביעת סכום ההפסד הסופי של המשקיעים".

בל סיפר עוד שבכוונתו לאתר ולהשתלט על כל נכסי החברה, ולהפקיע אותם "מכל אדם שלא אמור להחזיק בהם". בתשובה לשאלה האם בכוונתו לפנות נגד המשקיעים הוותיקים שזכו למשוך כספים הודות להשקעות של מצטרפים חדשים השיב בל כי הוא ירדוף אחרי "כל דולר" מאלו המחזיקים בכספים שלא כדין.

לפי החשד, מפעילי אתר זיק ריוורדס הונו גולשים בעולם ובישראל ושכנעו אותם להשקיע ברכישת הצעות מחיר ("בידים") לאתר המכירות הפומביות זיקלר, שהועברו למשתתפים במכירות אלו. זאת, תוך הבטחה לשתף אותם ב-50% מרווחי האתר ולספק להם תשואה יומית של 1.5%. ואולם, בפועל שילמו מפעילי האתר למשקיעים ותיקים מכספים שהעבירו משקיעים חדשים יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אל תאמינו למילה של השלטונות
הממישל בארה"ב אוהב מאד כסף וכאשר הוא מריח הזדמנות - הוא קופץ עליה בשקרים והתלהבות היסטרית: ארדוף אחרי כל דולר ... צריך כנראה לרדוף אחריך מר בל. הכוונות היו טובות וההתנהלות היתה כנראה גרועה מאד. בחיים אנחנו כל הזמן מוציאים כספים, מפסידים וממשיכים לייצר כסף ושוב מוציאים וחוזר חלילה. גם אם נקנה זוג משקפיים בשוק ב5 ש"ח ואחר כך בחנות יוקרה ב2000ש"ח ונשב עליהם והם יישברו ההפסד הוא בדיוק אותו דבר. ההגזמה שלהם שהיו 2 מיליון בחברה הזו - זה מספר מוגזם. אולי היו כ800000 אלף אנשים. אבל לסיפור, ולהצדיק את מעשיהם, זה מצויין. בישראל כולנו מתים על סיפורים כאלו. כואב ועצוב אבל צריך להמשיך ולחיות.
אלמונים , הצפון  |  28.08.12
5.
גם לי הציעו להצטרף
למזלי לא הצליחו לשכנע אותי זה פשוט נראה יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי זה נראה לי יותר קרוב לעוד סוג של הפירמידה בווריאציה שונה. מכל מקום הסכומים שהומלצו להשקעה נעו סביב האלף דולר זה כדי למשוך כמה שיותר ״משקיעים״ ככה שגם מי שאכל אותה אכל אותה בקטן. זהירות זה שם המשחק אין ארוחות חינםםםםםםם
משה , יהוד  |  28.08.12
לכל התגובות