אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייס נקנסה ב-329 אלף שקל על הפרת חוקי העבודה צילום: שאול גולן

אייס נקנסה ב-329 אלף שקל על הפרת חוקי העבודה

בין האישומים: עובד הועסק בסניף דימונה מבלי שנוהל עבורו פנקס עבודה מסודר המפרט שעות עבודתו ולא שולם לו שכר העבודה עבור השעות נוספות במשך מספר חודשים

28.08.2012, 13:40 | כלכליסט

ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע הטיל על חברת אייס קנס בסך 329 אלף שקל בשל מספר עבירות על חוקי העבודה. כמו כן הטיל עליה ביה"ד התחייבות בסך של 464 אלף שקל להימנע מביצוע עבירות למשך שלוש שנים. מדובר במקרים שהתרחשו בתקופה בה היתה אייס בבעלותם של משה גאון ושלמה זבידה, שנקלעה להליכי חדלות פירעון ולפני שפעילתה נמכרה לאלקטרה מוצרי צריכה. הקנס צפוי להיות משולם מתוך קופת הפירוק של אייס, באמצעות הנאמנים עו"ד אמיר פלמר ורו"ח בועז גזית.

 

אייס, צילום: מיכאל קרמר אייס | צילום: מיכאל קרמר אייס, צילום: מיכאל קרמר

 

במסגרת חקירה במספר סניפים של אייס התגלו הפרות שונות של חוקי העבודה הסוציאליים: בסניף בדימונה התגלה כי הועסק עובד מבלי שנוהל עבורו, כמתחייב בחוק, פנקס עבודה מסודר המפרט שעות עבודתו בפועל, לרבות שעות נוספות שביצע וכמו כן לא שולם לו שכר העבודה המגיע לו לפי חוק, עבור עבודה בשעות נוספות אלו במשך מספר חודשים.

 

בסניף בקריית גת ובסניף דימונה התגלה כי אייס העסיקה 8 עובדים מבלי שמסרה להם הודעות לעובד בכתב, המפרטות תנאי עבודתם כנדרש בחוק הודעה לעובד, ובסניף קריית גת התגלה במספר רב של מקרים בהם העסיקה החברה עובדים מבלי לתת להם מנוחה ביום המנוחה השבועי, וזאת בניגוד לחוק וללא היתר.

אייס הואשמה בעבירה של אי מתן מנוחה שבועית כחוק לפי חוק שעות עבודה ומנוחה, העסקה ללא מתן הודעה לעובד, העסקה ללא ניהול פנקס עבודה ואי תשלום גמול שעות נוספות כחוק.

 

לאחר התחשבות במצבה ובקשייה של החברה כיום, נשיאת ביה"ד לעבודה בבאר שבע השופטת אורלי סלע, הרשיעה את החברה בביצוע כל העבירות בכתב האישום.

 

התובעת הראשית של משרד התמ"ת, עו"ד גלי לוי, ברכה על הפסיקה וציינה כי משאבי האכיפה והתביעה הפלילית יתמקדו בעיקר במעסיקים המבצעים הפרות בוטות של חוקי העבודה או המבצעים עבירות באופן סדרתי ונגד מעסיקים אלה יוגשו כתבי אישום חמורים.

תגובת אלקטרה מוצרי צריכה: "ביום 1 באפריל 2012 רכשה אלקטרה מוצרי צריכה את פעילות אייס-אוטודיפו מהנאמן במסגרת הקפאת ההליכים של אייס אוטו דיפו בע"מ ואייס רשתות שיווק – מוצרי צריכה בע"מ. ההרשעה אליה מתייחסת הכתבה הינה בגין עבירות שנעברו בטרם רכישת הפעילות בידי אלקטרה, ואינה קשורה לאלקטרה ולרשת אייס כיום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות