אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקסמארק מפסיקה לייצר מדפסות הזרקת הדיו צילום: בלומברג

לקסמארק מפסיקה לייצר מדפסות הזרקת הדיו

חברת ציוד הדפוס וההדמיה הודיעה כי היא מתכוונת לפטר 1,700 עובדים וכי היא מתכוונת לסגור את מפעל המדפסות שלה בפיליפינים ב-2015

28.08.2012, 15:06 | רפאל קאהאן

יצרנית ציוד הדפוס וההדמיה האמריקאית לקסמארק, הודיעה היום כי היא מתחילה בתהליך ארגון מחדש ושהיא מתכוונת תוך כדי לסגור את עסקי ייצור מדפסות הזרקת הדיו שלה. התהליך, שבמסגרתו יפוטרו כ-1,700 עובדים מסך של 11,900, צפוי על פי ההערכות שלה לחסוך לחברה כ-90 מיליון דולר בשנה החל משנת 2013.

במסגרת התהליך לקסמארק תסגור את מפעל הייצור שלה בפיליפינים עד סוף 2015 ו-1,100 עובדיו יפוטרו. שאר המפוטרים שייכים למחלקות שונות של לקסמארק ברחבי העולם.  

לקסמארק היא חברה ותיקה ומוכרת לציבור הרחב בעיקר דרך המדפסות שהיא מייצרת. החברה שהצהירה על מחזור של יותר מ-4 מיליארד דולר ב-2011, מוכרת את מוצריה ביותר מ-170 ברחבי העולם.

מחזורי המכירות של לקסמארק נמצאים בירידה מתמדת מאז 2010, אנליסטים הזהירו כי העתיד של החברה לוטה בערפל וכי אין אפשרות לדעת מה יעלב בגורלה. ההחלטה על ארגון מחדש של עסקי המדפסות שלה עשוי לסייע לה לשרוד, אך לא ברור האם היא תוכל לחזור למשחק או שתמשיך לשקוע בקצב איטי יותר, כפי שעשתה עד עכשיו.

בלקסמארק מסרו כי החברה מתחייבת להמשיך ולספק שירות למדפסות שלה ושהיא ממשיכה לחפש קונה שיסכים לקנות ממנה את חטיבת מוצרי הזרקת הדיו. החברה הודיעה כי היא מתכוונת מעתה להתמקד במוצרי תוכנה והדמיה שמספקים לה ערך מוסף גבוה יותר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות