אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דב מורן משיק גאדג'ט חדש - Smartype, מקלדת עם מסך צילום: עמוס בר זאב

דב מורן משיק גאדג'ט חדש - Smartype, מקלדת עם מסך

במקלדת משולב מסך קטן, במטרה למנוע טעויות הקלדה - והיא תומכת בווידג'טים ואפליקציות לצפייה במיילים, עדכונים, תמונות ומידע נוסף. היא תימכר ממחר בישראל ובקרוב גם בארצות הברית

29.08.2012, 10:52 | אסף גלעד

זה כבר הפך למסורת: פעם ברבעון משיק דב מורן סטארט-אפ חדש. הפעם זהו תורו של KeyView, סטארט-אפ בן 10 עובדים שהוציא תחת ידו את Smartype - מקלדת עם מסך קטן שמציג עבור המקליד את המילים האחרונות שכתב. 

מורן מסביר כי פיתוח המקלדת נעשה לאחר מחקרים שהוכיחו שמרבית האוכלוסיה אינה כותבת בכתיבה עיוורת ונזקקת להעביר את המבט בין המקלדת למסך המחשב בתדירות גבוהה. "מרביתנו סובלים מאובדן זמן יקר בגלל טעויות הקלדה ומהירות תגובה. כמו כן, בעיות עיניים וצוואר שעלולות להיגרם מאיבוד זווית ומיקוד ראייה בין המקלדת למסך".

הקלדה עיוורת? מי צריך את זה? Smartype, צילום מסך: youtube.com הקלדה עיוורת? מי צריך את זה? Smartype | צילום מסך: youtube.com הקלדה עיוורת? מי צריך את זה? Smartype, צילום מסך: youtube.com

נדל"ן לווידג'טים ואפליקציות

מדובר במקלדת שמעוצבת בישראל ומיוצרת בסין ותימכר החל ממחר במחיר של 399 שקל דרך סוכנות ההפצה בנדה - ובחודשים הקרובים גם בחו"ל ב-99 דולר. מורן סיפר שהחברה מצויה במו"מ עם רשתות בסט ביי ודיקסון על מכירת המוצר בחנויות שלהן.

מורן מסתכל על המסך הקטן של המקלדת כעל "נדל"ן תצוגה" נוסף שמאפשר הצגת ווידג'טים ואפליקציות. בין היישומונים שיועלו מלכתחילה - אפליקציות כגון מזג אוויר, שעון וחיווי דואר אלקטרוני. בכוונת החברה לאפשר למפתחים חיצוניים לפתח אפליקציות נוספות עבור המסך הקטן.

המסך הופך לסרגל ווידג המסך הופך לסרגל ווידג'טים | צילום מסך: youtube.com המסך הופך לסרגל ווידג

את החברה הקים מורן יחד עם המנכ"ל אורי בריזון. מורן משמש כמשקיע המרכזי בחברה ומתפקד כיו"ר שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

67.
לכל השוללים
עושה רושם שהקנאה מדברת מגרונכם. בהייטק כמו בהייטק צריך להציג צורך וkמצוא רעיון לפתרון. לידיעתכם כמורה לnחשבים בעברי - עכשיו פנסיונרית - "הרעיון מבריק ויתן מענה להמון תלמידים במיוחד כאלו שיש להם לקות בקשב וריכוז והצורך להעביר מבט מהמקלדת למסך יוצר אצלם איטיות רבה - יישר כוח לדוב מורן ולמפתחים שאיתו המשיכו להביא קדמה ועזרים לפתחינו - דרך אגב מחירה של המקלדת אינו יקר ביחס לפתרון שהיא נותנת ובנוסף אין ספק שמקצה שיפורים הוא תמיד נדרש. דרך אגב מה דעתכם לבנות מקלדת שבה המקשים מסודרים לפי א,ב ולא לפי הסדר הקיים - אם איננו זקוקים להקלדה עיוורת שם יש צורך במירכוז האותיות השימושיות הרי זיהוי האותיות לפי סדר יקל על מציאתם גם עבור אלו שמתקשים. אגב היכן משיגים אותה אני כבר מתכננת עליה
נ , כפר סבא  |  05.10.12
66.
למספרים 67 ו-68
לא, לא, לא ולא. אין אף אחד מהדברים האלה, לפחות לא ממה שכתוב למעלה ורואים בוידיאו בכתבה השניה. (כן אבל רואים כבל שיוצא מהמקלדת). זה גיזמו אנכרוניסטי שפספס ובגדול. כמות המחשבים הנייחים שנמכרים כיום נמצאת בירידה קבועה לעומת מחשבים ניידים וטאבלטים, שאלו מן הסתאם לא צריכים מקלדת. יש פה זיהוי של בעיה קטנה (הקלדה עיוורת) שניתן היה למנף אותה לכל הדברים שציינתם, אבל במקום זאת, הפתרון בחר להישאר ברמה של ציוד קצה למחשבים מדור שהולך ונעלם. עם חיבור מיושן וארגונומיה מפוקפקת. לא ברור למה הוחלט להוריד את כל ה-numkeys וליישר את המפלס של המקשים. אם המקלדת היא לאנשים שמרבים להקליד, אז למה להקשות עליהם? מקווה שנרשמו על המקלדת הזאת מספיק פטנטים שאפשר יהיה למכור בשביל להחזיר את כל הכסף שהושקע בה.
68  |  01.09.12
65.
מספר שאלות הרות גורל
1) האם המקלדת מקושרת למחשב דרך דונגל-USB זעיר , או שמא באופן מביך מחוברת בכבל ? 2) האם המקלדת תומכת באופן מלא באלגוריתם BiDi ? ? ? ? ? (אבל לא כמו בציפור-הרעם !) 3) האם יש כבר למקלדת API ? 4) האם יש למקלדת רמקול לצלילים פוליפונים, כמו בסמארטפון ? ובקשה קטנה: אודה לדב מורן אם יציע לשוק גם רק-מסך-קטן ללפטופ (אותה קישוריות אבל ללא המקלדת ואז זה יהיה רטרופיט/תוספת), אשר ישדרג את המקלדת המקורית של הלפטופ, ויאפשר את הקריאה תוך כדי הקלדה.
ח.  |  01.09.12
64.
איזה פספוס - למה לא מסך מגע קטן + כפתורי מגע שמתחלפים בהתאם לאפליקציה?
קצת דמיון היה לוקח את זה לגבהים אחרים - בכל אפליקציה או שאתה מקליד או שאתה צריך לבצע איזה פעולה. בד"כ היא כוללת להושיט את היד לעכבר מהמקלדת. אם היו כפתורי מגע על מסך מגע קטן, אפשר היה לממש גם את ההקלדה וגם תפריט קטן שמתאים לכל הפעולות הרלוונטיות בכל תוכנה. מדובר בפיספוס אדיר כי עבור עוד כמה סנטים מסך מגע קטן כזה היה משפר מאד את היכולת של המקלדת.
רם  |  31.08.12
63.
הזיהוי מבריק אבל הפתרון רחוק מזה
נראה כאילו אחרי שזיהה את ההזדמנות, דב מורן לקח את הרעיון הראשון שצץ בראשו ורץ ליישם אותו. ממש תמוע למה בחר לשלב את המסך בתוך מקלדת חדשה ולא להשאיר את המקלדת שכבר נמצאת אצל המשתמשים ורק לתכנן מסך שמקרין את הטקסט. למקלדת החדשה לבטח נדרשו הרבה יותר תיכנון, עיצוב, בניית תבניות ופלסטיק ממה שרק מסך היה דורש ובכך עולה הרבה הרבה פחות כסף. עכשיו נגיד ומישהו בחר לקנות את המקלדת - אז מה, הוא צריך לזרוק את הישנה לזבל? וכשדב מדבר על עתיד של טאבלטים וטלוויזיות אינטרנטיות, הוא באמת חושב שיש בו מקום למוצר הזה? לאיזה חור בדיוק בטלוויזיה אמורים להכניס את הכבל? קצת מצער לומר, אבל המקלדת הזאת נראת כאילו יצאה מערוץ הקניות בתקופת חלונות 98. גם אז אנשים התקשו בכתיבה עיוורת, אפילו יותר מהיום. רק שמאז אנשי עסקים ומעצבים למדו דבר או שניים. לסיכום: דב מורן הוא יזם שאני מאוד מעריך ומעריץ. הלוואי ויותר אנשים היו פועלים בצורה כ"כ נמרצת. אבל מוצרים כאלו, נטולי מחקר ופיתוח מעמיקים, דינם להיקבר עוד לפני שראשון המדפים יתרוקן.
דניאל , תל אביב  |  30.08.12
לכל התגובות