אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגש כתב אישום נגד המעורבים בקרטל הלחם צילום: טל שחר

הוגש כתב אישום נגד המעורבים בקרטל הלחם

רשות ההגבלים העסקיים הגישה כתב אישום נגד מאפיות מקבוצות דוידוביץ-מרחבית, אנג'ל וברמן בטענה שנמנעו במכוון מתחרות

29.08.2012, 12:51 | הדר קנה

רשות ההגבלים העסקיים הגישה היום  (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים בפרשת קרטל הלחם. כתב האישום הוגש נגד 19 נאשמים, בהם המאפיות אנג'ל, אורנים, ברמן, דוידוביץ', אחדות, אלומות, מרחבית, דגנית עין בר. כמו כן כתב האישום הוש נגד מנהלי המאפיות ונושאי משרה בכירים נוספים, בהם ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל, יהודה שניידמן, מנכ"ל מאפיית ברמן, יוחנן אהרונסון, מנכ"ל מאפיית מרחבית ויו"ר מאפיית דגנית עין בר, ושייקה דוידוביץ', מנכ"ל מאפיות דוידוביץ'. יצחק ברמן, הבעלים והיו"ר של מאפיות ברמן, הוצא מכתב האישום לאחר השימוע שנערך בעניינו.

המאפיות והמנהלים נאשמים על ידי הרשות בהיותם צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום, בפברואר 2010 הסכימו ירון אנג'ל, יהודה שניידמן, יוחנן אהרונסון, ושייקה דוידוביץ' להימנע מתחרות על אספקת מוצרי המאפיות על ידי חלוקת הלקוחות בין המאפיות. בנוסף, הוסכם ביניהם כי המאפיות יפעלו מול הקמעונאים להעלאת מחירי הלחם האחיד והחלות לצרכן. להסכמות אלו היו שותפים גם נושאי משרה בכירים אחרים במאפיות השונות.

ירון אנג ירון אנג'ל | צילום: אוראל כהן ירון אנג

על פי כתב האישום ההסכמות גובשו, בין היתר, בישיבות משותפות במקומות שונים בארץ. בין היתר נערכו מפגשים במשרד עוה"ד פישר בכר חן וול אוריון בתל אביב, בתחנת הדלק דור בכביש 6 ובבתי קפה בירושלים.

חקירת רשות ההגבלים העסקיים החלה במאי 2010, ובמסגרתה נערכו פשיטות על המאפיות ונעצרו חלק מהחשודים.

השימועים בפרשה נערכו בחודש אפריל (לא כל הנאשמים ניצלו את זכותם לשימוע). לאחר השימוע הוחלט, כאמור, כי לא יוגש כתב האישום בעניינו של יצחק ברמן.

את ברמן ייצגו עוה"ד איריס ניב-סבאג, נוית נגב, ליזי שובל ואלון ביכלר, ממשרד שינמן-נגב-ניב.

עו"ד ניב-סבאג אמרה ל"כלכליסט" כי "בפן המשפטי לא כל אדם שמשמש כראש הדירקטוריון הוא בהכרח מנהל פעיל. תחום המשא ומתן וקביעת המחירים לא היו בתחום עיסוקו של ברמן ברמה היומיומית. מי שניהל בפועל את החברה הוא המנכ"ל. הטענה שלנו התקבלה בשימוע ולא הוגש נגדו כתב אישום, ואני חייבת לציין כי מדובר בהחלטה אמיצה מצידה של הרשות".

עוה"ד ניב זקלר, יוסי עזגד וערן זך, המייצגים את מאפיית אנג'ל, מסרו בתגובה:" לאחר השימועים שנערכו, נותר בכתב האישום שהוגש היום לבית המשפט אישום בודד ומצומצם בהיקפו המתייחס לתקופה קצרה. זאת בניגוד להצהרות הגרנדיוזיות שפורסמו בתחילת החקירה. אנו מאמינים כי בית המשפט אשר יבחן את הדברים, יגיע למסקנה כי שוק הלחם הוא אחד השווקים התחרותיים בישראל, וכי לא נעברה כל עבירה".

עוה"ד ז'ק חן ומזור מצקוביץ', המייצגים את מאפיות מרחבית ודגנית עין בר, מסרו בתגובה: "אנחנו סמוכים ובטוחים שבסופו של יום בית המשפט לא ימצא כל פגם במעשים של דגנית ומרחבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות