אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרינט חוזר (בקטן)

הפרינט חוזר (בקטן)

מדפסת ה"ליטל פרינטר" פותחה כגאדג'ט חמוד, אבל מאיימת להפוך לעיתון של הדור הבא

05.09.2012, 10:28 | רוני דורי
בימים אלו ממש נפתחה המכירה המוקדמת של Little Printer, הגאדג'ט החדש של מתיו ווב מסטודיו העיצוב הלונדוני ברג (Berg). בכך מגיעה לסיומה ציפייה בת תשעה חודשים, מאז ההכרזה הרשמית על המוצר בדצמבר 2011. המדפסת הזעירה, בגודל של בלוק פתקי פוסט־איט, מתקשרת עם סמארטפונים באמצעות טכנולוגיית ענן, סורקת את הרשת אחר תכנים רלבנטיים למשתמש, ומדפיסה אותם בפלט בגודל של קבלה ממוצעת, כמה פעמים ביום. התוצאה היא אוסף של תכנים מותאמים אישית - תקציר החדשות, תחזית מזג האוויר, לו"ז יומי, הודעות דוא"ל, תשבצי סודוקו ועוד. אפשר להגדיר את התכנים מראש, ואפשר להתיר למדפסת לבחור אותם בעצמה ולהפתיע אתכם. ברג מכנים את זה "אוצרות תוכן", ברשת מכנים את זה "עיתון עידן הטוויטר". אז מי אמר שהעיתונים מתו?

ליטל פרינטר. גודל של בלוק פתקי פוסט־איט ותכנים מותאמים אישית ליטל פרינטר. גודל של בלוק פתקי פוסט־איט ותכנים מותאמים אישית ליטל פרינטר. גודל של בלוק פתקי פוסט־איט ותכנים מותאמים אישית

ליטל פרינטר עוררה הייפ אדיר: בשבוע הראשון לחשיפת המוצר הסרטון שלו רשם חצי מיליון צפיות, ומאז הוא זכה לסיקורים נלהבים בכל מגזין טכנולוגיה ועיצוב ששווה משהו. אבל הליטל פרינטר אינה מוצר מובן מאליו. שלושה תהליכים שמתרחשים כעת במקביל הופכים אותה לסיפור דוד וגוליית קלאסי: בראש ובראשונה, ובאופן אירוני, הסמארטפון והספרים האלקטרוניים מחוללים מהפכה באופן שבו אנו צורכים תכנים כתובים ובכלל; שנית, מדפסת כמוצר העומד בפני עצמו כבר איננה הסטנדרט, בעידן שבו מחסנית דיו עולה יותר ממדפסת מן השורה; ואחרון חביב, אך חשוב ביותר מבחינה שיווקית, ליטל פרינטר אינה עומדת בקנה אחד עם אחד המוטיבים המרכזיים של המאה הנוכחית: חיסכון בנייר כדי לשמור על הסביבה. ווב, איש חזון אבל גם משווק מוכשר, לא נתן לשוק ולאנשי איכות הסביבה לבלבל אותו: "אנחנו אוהבים דברים פיזיים", אמר בעבר בראיון. "מה שמדהים בנייר הוא שהוא מיועד לשיתוף".

בראיון טלפוני ל"כלכליסט" ווב מספר שבחודשים האחרונים הסטודיו שלו מתמקד בתהליך הייצור של ליטל פרינטר. "זה משהו שאנחנו לוקחים מאוד ברצינות, בגלל רמת הביקוש", הוא אומר. "כשהכרזנו עליה ידענו שיש לנו מוצר טוב ביד, אבל לא צפינו פידבק מדהים שכזה".

לשאלה אם הופתע הוא משיב: "שמחתי. זה משביע רצון לדעת שאנשים נהנים ממה שאנחנו נהנים ממנו. יותר מתמיד אנשים מעריכים עיצוב במוצר. זה כבר לא העידן של לפני 30 שנה, כשמחשבים וגאדג'טים היו מאוד רציניים. היום אפשר לעשות מחשוב מעוצב, שנראה יפה". ליטל פרינטר היא מוצר ראשון בסדרה שתשתמש בטכנולוגיה של ברג. היא תימכר ב־199 ליש"ט (כ־1,260 שקל).

http://bergcloud.com/littleprinter

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות