אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסיכוי שהשרים והח"כים יוציאו לפועל את רפורמת שווי השימוש - אפסי"

"הסיכוי שהשרים והח"כים יוציאו לפועל את רפורמת שווי השימוש - אפסי"

כך מעריכים גורמים בענף הרכב, בעקבות פרסום הרפורמה הכלולה בטיוטת חוק ההסדרים. "לא ברור כיצד ניתן לחשב את שווי השימוש של טכנאי, למשל, לעומת איש הייטק"

29.08.2012, 19:41 | תומר הדר

"חברי כנסת ושרים שמחזיקים במכוניות ליסינג וברכב צמוד נוסעים מעל 50 אלף קילומטר בשנה, הסיכויים שהם יאפשרו את רפורמת שווי השימוש החדשה אפסיים", כך מעריכים היום (ד') גורמים בענף הרכב לאור פרסום טיוטת חוק ההסדרים.

על פי הטיוטה, יחולק שווי השימוש החודשי לרכב צמוד לשניים - סכום אחד שיגלם את שווי השימוש לרכב הצמוד וסכום נוסף שיגלם את שווי מימון הוצאות הדלק על ידי המעסיק.

"בניגוד לאיש הייטק, שחצי מנסיעותיו מוקדשות לצרכי עבודה, טכנאי, למשל, מקדיש 90% מנסיעותיו לצרכי עבודה, ולכן לא ברור לנו כיצד בכלל ניתן לחשב את שווי השימוש של הטכנאי וכיצד יבדילו בין השניים", אומר גורם בענף.

"לא ברור איך יבדילו בין טכנאי לאיש הייטק", צילום: אביגיל עוזי "לא ברור איך יבדילו בין טכנאי לאיש הייטק" | צילום: אביגיל עוזי "לא ברור איך יבדילו בין טכנאי לאיש הייטק", צילום: אביגיל עוזי

על פי הערכות, עיקר ההתנגדות למהלך תגיע דווקא מכיוונם של ארגוני עובדים. "בניגוד לפעם הקודמת שבה שווי השימוש עלה עקב המעבר לשיטת חישוב שווי השימוש הליניארית, הפעם מדובר במס כבד הרבה יותר שיתווסף לעליית מחירי הדלק ויגיע אחרי המחאה החברתית. הפעם 200 אלף מחזיקי רכב צמוד יילחמו", אומרים בענף.

בטיוטה, יש לציין, "מסתתרת" משמעות נוספת - ההטבה שתמוסה היא הטבה על מימון הוצאות דלק. הטיוטה אינה מגדירה באיזה דלק מדובר, כלומר האם מדובר גם בשווי שימוש שיושת גם על רכב חשמלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בלון ניסוי מגוחך
משמעות הטלת מס על דלק : חיסול הליסינג ופגיעה ביציבות הבנקים ופגיעה חמורה בפריפריה ובעסקים והגדלת מחירי הנד״לן במרכז. ויש עוד עניין קטן- בוחרים מתנדנדים שיעזבו את ביבי ויביאו לנו את עידן יחימוביץ. אם אני ח״כ מהליכוד אני מרים טלפון לאוצר והעומדים בראשו ומוודא שהעז הזו מתה קבורת חמור.
קלקלן  |  29.08.12
3.
בשורה התחתונה זה דבר שיחסוך לכולם
כל בעלי הליסינג נוסעים הרבה בלי חשבון, כי זה לא משנה להם בחשבון, אבל למען האמת הצריכה כן עולה ומעלה את עלות השימוש הכוללת עבור כולם. אם הדלק יתבטא בשכר, כולם יחסכו קצת יותר - יבחרו מכונית חסכונית יותר, יותרו על כמה נסיעות מיותרות... בסך הכול עלות השימוש הממוצעת תרד, וכל אדם ישלם פחות.
משה  |  29.08.12
לכל התגובות