אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר ירד ב-0.37% והיציג נקבע על 4.02 שקלים צילום: שאטרסטוק

הדולר ירד ב-0.37% והיציג נקבע על 4.02 שקלים

היורו ירד ב-0.58% והיציג נקבע על 5.04 שקלים. כלכלני לאומי: "ביצועי השקל מול המטבעות הזרים תלוי בטווח הקצר במידת האקטיביות של הבנקים המרכזיים בארה"ב ובאירופה"

31.08.2012, 13:08 | כלכליסט

הדולר ירד ב-0.37% והיציג נקבע על 4.02 שקלים, היורו ירד ב-0.58% והיציג נקבע על 5.04 שקלים. כלכלני בנק לאומי מציינים בסקירתם השבועית כי "שבוע המסחר בשוק המט"ח התאפיין בפיחות השקל מול הדולר והיורו על רקע הותרת הריבית בשוק המקומי ללא שינוי, בהתאם לממוצע ההערכות המוקדמות. בעולם, נסחרו מטבעות אלו ביציבות יחסית טרם הכנס הכלכלי בג'קסון הול הצפוי להתקיים בסוף השבוע וספקולציות בנוגע לאפשרות שבמהלכו יכריז יו"ר הבנק המרכזי האמריקאי, בן ברננקי, על הרחבה כמותית שלישית. נציין כי במידה שכך אכן יקרה צפוי הדולר להיחלש. במקביל, קיימות הערכות כי הבנק האירופי המרכזי עשוי להירתם ולנקוט בצעדים מעודדי צמיחה תמכו ביורו".

להערכת כלכלני לאומי, ביצועי השקל מול המטבעות הזרים תלוי בטווח הקצר בעיקר ב"מידת האקטיביות שתינקט על ידי הבנק המרכזי האמריקאי וזה האירופאי. במבט קדימה צפוי השקל להיות מושפע מהמדיניות המוניטרית של בנק ישראל ומהחלטות הממשלה הנוגעות לאופן ההתמודדות עם הגירעון, לתקציב המדינה לשנת 2013, כמו גם בהתפתחויות במישור הגיאו-פוליטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות