אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני לאומי ממליצים על אחזקה במניות הטכנולוגיה והאנרגיה צילום: shuttrstock

כלכלני לאומי ממליצים על אחזקה במניות הטכנולוגיה והאנרגיה

בנוסף הם מותירים את המלצתם לחשיפה נמוכה לסקטור האחזקה; מתייחסים להמשך ההאטה באירופה והשפעתה האפשרית על חברות מוטות ייצור

31.08.2012, 10:11 | כלכליסט

"עם סיום עונת הדוחות עולה תמונה מעורבת", כך כותבים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית,"בעוד מרבית חברות מדד המעו"ף רשמו גידול בהכנסות, הדבר לווה בירידה ברווח המצרפי. במבט קדימה, העמקת ההאטה הכלכלית באירופה עלולה להעיב על החברות המקומיות ובעיקר על אלו מוטות הייצוא. אנו חוזרים על המלצתנו לאחזקה בענפי הטכנולוגיה והאנרגיה במשקל גבוה ממשקלם במדד בשל חשיפתם הנמוכה יותר להאטה ולסביבה הכלכלית. בנוסף, אנו מותירים את המלצתנו לחשיפה נמוכה לסקטור האחזקה בשל רגישותו הגבוהה להאטה".

כלכלני בנק לאומי מציינים את הצעת הרכש של פטריק דרהי, בעל השליטה ב-HOT, למניות החברה באמצעות חברת האחזקות קול שבשליטתו. "בעקבות כך זינקה המניה בכ-12% במהלך השבוע למחיר הגבוה מזה שננקב בהצעה", כותבים בלאומי, "העלייה החדה במניה, אשר מהווה מעל 23% ממדד התקשורת, משכה כלפי מעלה את המדד וזה רשם עלייה שבועית של כ-5.9%".

בלאומי מזכירים גם כי חברת פימי, שרכשה את השליטה בחברת המ-לט מידי דיסקונט השקעות לפני כחודש, פרסמה הצעת רכש למניות החברה. המניה הגיבה בזינוק חד של כ-16% למחיר הנמוך בכ-2% ממחיר ההצעה.

לדבריהם, "מספרן הגדל של הצעות הרכש עשוי להוות סמן חיובי ולהעיד על האמון שרוחשים בעלי השליטה בחברות שברשותם ומהווים אינידקאציה לכך שהשוויים בהם נסחרות כיום החברות שברשותם נמוכים. עם זאת, נסיון העבר מלמד שמניות של חברות אשר הצעות רכש שפורסמו לא נענו, נטו לרדת למחירים בהן נסחרו לפני ההצעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות