אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשי הלשכה התקפלו: בוטלו כל התלונות נגד השופטת ורדה אלשיך צילום: עמית שעל

ראשי הלשכה התקפלו: בוטלו כל התלונות נגד השופטת ורדה אלשיך

בפגישת פיוס שהתקיימה הבוקר אצל שר המשפטים נאמן הוא התריע בפני ראשי המחוזות כי יפעל לפירוק לשכת עורכי הדין. ראש הלשכה מיהרו לחתום על הצהרה לפיה הם מוחלים לשופטת אלשיך וכל התלונות יבוטלו. אלשיך אמרה בפגישה: "כבר 210 ימים שופכים את דמי"

31.08.2012, 12:26 | ענת רואה

ראשי 5 המחוזות בלשכת עורכי הדין חזרו בהם מכל דרישותיהם לנקיטת הליכים משמעותיים נגד סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך בפרשת הפרוטוקול המשופץ. הם הסכימו לסיים את הפרשה כולה בתמורה להודעה משותפת לפיה כל הצדדים, כשהכוונה היא אליהם ולשופטת אלשיך, מצטערים על כל הטענות שהועלו ומוחלים זה לזה לקראת ראש השנה.

במהלך פגישת הפיוס שהתקיימה הבוקר בלשכתו של שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, הוא הודיע לצדדים כי ברצונו לסיים את הפרשה בהתנצלות הדדית וכי אין בכוונתו להשתמש בסמכותו ולנקוט צעדים כלשהם נגד השופטת אלשיך. לדברי הנוכחים בפגישה נאמן התריע בפני ראשי המחוזות כי אם ימשיכו במאבקם התקשורתי, הוא יפעל לפרק את לשכת עורכי הדין ולהעביר את כל סמכויותיה למשרד המשפטים משום שהתקבלו אצלו תלונות רבות נגד הלשכה.

השופטת אלשיך נכחה אף היא בפגישה ולדברי אחד הנוכחים התלוננה על כך ש"שופכים את דמי כבר 210 ימים בתקשורת. מישהו יודע מה עובר עלי עם מה שעושים לי, אתם עושים את המאבק ואני נפגעת".

בתוך זמן קצר הביעו ראשי המחוזות הסכמה לדרישתו של נאמן והסכימו לחתום על נוסח של הודעה משותפת ומוסכמת שאמורה להיות מופצת לכלי התקשורת. ככל הידוע בהודעה יאמר כי: "כל הצדדים מצטערים על הטענות שהועלו כלפי כל הנוגעים בדבר ומוחלים זה לזה לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה. כל התלונות שהוגשו תבוטלנה. הישג זה הושג מתוך כבוד למערכת המשפט ומתוך רצון לשמור על מעמדה ואמון הציבור בה".

קודם לפגישת ראשי המחוזות עם נאמן, נפגש נאמן עם עו"ד רפאל ארגז שהפך לגיבור הפרשה ודרש ממנו לחדול מכל מהלך בנושא אלא להסתפק בהתנצלויות הדדית. ככל הידוע נאמן אמר גם לעו"ד ארגז כי הוא עלול לפעול לפירוקה של לשכת עורכי הדין.

עו"ד אפי נוה יו"ר ועד מחוז תל אביב שהגיש את התלונה נגד אלשיך אמר בתגובה: "אני באופן אישי סבור שהמעשה ביצעה השופטת אלשיך חמור מאין כמוהו ואם הדבר היה תלוי בי בלבד השופטת היתה צריכה לסיים את כהונתה. אבל מתוך כבוד לנשיא בית המשפט העליון ולשר המשפטים קיבלנו החלטה בוגרת ואחראית להסתפק בהסכמה שהושגה אצל שר המשפטים על מנת לשמור על כבודה ומעמדה של מערכת המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
יללת זאבים מצמררת נשמעת בגבעת רם שבירושלים..
יללת זאבים מצמררת נשמעת בגבעת רם שבירושלים; יללת בוז לשר המשפטים ונשיא בית המשפט העליון; בוז עמוק ומתסכל, על החלטה שלא להעמיד לדין שופט שמזייף פרוטוקול כדי להתעמר בעורך דין מן השורה. וכל זאת, בעקשנות מכוערת עד כדי איומי אווילת לפרק את לשכת עורכי הדין לבל ימשיכו ראשי המחוזות לצעוק כי צדק ייעשה. המלך עירום צורחים זאבי הקיר, ובוחנים את מצפונם של עורכי הדין לקראת ימים נוראים. מילים נכבדות כמו שמירה על כבודה של מערכת המשפט אינם סיבה לאפשר למערכת המשפט לחבק ולגונן על שופטת שסירחון מעשיה הוא שמביא על המערכת אות קלונה. וְאָשִׁיבָה שֹׁפְטַיִךְ כְּבָרִאשֹׁנָה, וְיֹעֲצַיִךְ כְּבַתְּחִלָּה; אַחֲרֵי-כֵן, יִקָּרֵא לָךְ עִיר הַצֶּדֶק--קִרְיָה, נֶאֱמָנָה (ישיעיהו א, כו).
אדי , מרכז  |  02.09.12
לכל התגובות