אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מאמצת את שירותי הניווט של נוקיה לקינדל פייר החדש צילום: בלומברג

אמזון מאמצת את שירותי הניווט של נוקיה לקינדל פייר החדש

הקינדל הפייר, שמייצג 1 מכל 5 טאבלטים שנמכרים כיום בארה"ב, יהנה מההסכם שאמזון חתמה עם נוקיה להוספת שירות המפות שלה לטאבלט הפופולרי - גורמים המקורבים לעסקה טוענים במקביל כי אמזון צפויה להשיק את הקינדל פייר 2 ביום רביעי הבא

31.08.2012, 14:05 | רפאל קאהאן

נוקיה ואמזון חתמו על הסכם להוספת שירות המפות של נוקיה לטאבלט הקינדל פייר. אמזון חיפשה מזה זמן מה להשלים את יכולותיו של הקינדל פייר שהיה חסר שירות מפות. הטאבלט שמתבסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד לא זכה ליכולות הללו למרות זמינות שירות המפות של גוגל. כך מדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס.  

הקינדל פייר הנוכחי שהינו חסר שבב GPS לא היה בעל שירות מפות למרות שניתן היה להשתמש גם באות רשת אלחוטית על מנת לספק אותו. ההסכם גם מרמז שלקינדל פייר החדש, שהשקתו מתוכננת בימים הקרובים על פי הדיווחים של רויטרס, כן יצוייד בשבב GPS כך שיוכל להתחרות ביכולות של יריבו העיקרי כיום - הנקסוס 7 של גוגל ואסוס.

שירותי המיפוי שתספק נוקיה יאפשרו לפייר להיכנס כשווה בין שווים לשוק הטאבלטים ולהציע אלטרנטיבה למכשיריה של גוגל, סמסונג מוטורולה ואסוס. אם עד היום הקינדל פייר הוצג כמכשיר ייעודי לצריכת תכנים של אמזון, הרי שהמיצוב החדש יאפשר לשווק אותו כמכשיר עצמאי וכך להתחרות בטאבלטים היקרים יותר של המתחרים.

הקינדל יזכה לשירות מפות מבית נוקיה, צילום: בלומברג הקינדל יזכה לשירות מפות מבית נוקיה | צילום: בלומברג הקינדל יזכה לשירות מפות מבית נוקיה, צילום: בלומברג

השקת הגרסאות החדשות של הקינדל פייר תתבצע ככל הנראה ביום רביעי הקרוב בלוס אנג'לס. כך הודיעו היום ביאהו פייננס וברויטרס בהתבסס על גורמים המקורבים לאמזון. הפייר החדש יהיה גדול מקודמו זאת על מנת שיוכל להתחרות באייפד של אפל. המפסידה העיקרית מהעסקה תהיה כנראה גוגל, שזוהי לה הלקוחה הגדולה השנייה אחרי אפל, שזונחת את שירות המפות שלה.

הטאבלט של אמזון יוצג כנראה בכמה גרסאות מסך. לא ידוע אם הוא ימשיך להתבסס על מערכת ההפעלה הוותיקה שאמזון פיתחה על בסיס גרסאות ישנות יותר של גוגל אנדרואיד, או שאמזון תנצל את הגרסה החדשה, שמשמשת גם להפעלת הנקסוס 7. בכל מקרה השינויים שביצעה אמזון במערכת הביאו אנליסטים רבים להגדיר אותה כמערכת נפרדת.

אמזון גם הודיעה ביום רביעי האחרון כי מלאי הקינדל פייר אזל שבוע לפני ההערכות, מה שגרם למניה לאבד מעט מערכה ולהתייצב על 246.22 דולר בסיום המסחר ביום רביעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות