אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים באים - לאנדרואיד: המדינה עקפה את ארה"ב בתפוצת הסמארטפונים צילום: בלומברג

הסינים באים - לאנדרואיד: המדינה עקפה את ארה"ב בתפוצת הסמארטפונים

לאחר שעקפה את ארה"ב במספר מנויי הסלולר שבשטחה, עתה גם כתר נתח שוק הסמארטפונים מונח על ראשה של סין. כך לפי ניתוח של IDC, בו נראה שהטוענת הבאה לכתר עשויה להיות דווקא הודו

02.09.2012, 12:07 | יוסי גורביץ
סין עברה לפני כשנתיים את ארה"ב במספר מנויי הרשת שלה, ועכשיו היא עוקפת אותה במדד נוסף: נתח השוק העולמי בתחום הסמארטפונים. כך דיווחה בסוף השבוע חברת ניתוח השווקים IDC. מנתוניה עולה כי בעוד נתח השוק העולמי של ארה"ב בתחום הסמארטפונים הוא 17.8%, בסוף הרבעון השני עמד נתח השוק של סין על 25.5%.

IDC ציינה כי אף שהמהפך היה צפוי, היות ואוכלוסיית סין גדולה פי שלוש מזו של ארה"ב - ובשנים האחרונות הגיעו למדינה הקומוניסטית מכשירי אנדרואיד זולים במיוחד, במחיר של פחות מ-200 דולר. עד סוף השנה, תחזיק סין ב-26.2% משוק הסמארטפונים. 

 
במגמת עליה: הודו וברזיל

המדינה שבה נרשמת הצמיחה הגדולה ביותר בשימוש בסמארטפונים, עם זאת, היא הודו: ב-IDC מעריכים כי עד 2016 שיעור הצמיחה בשימוש בסמארטפונים שם יעמוד על 57%. יצוין, עם זאת, ששיעור המשתמשים בסמארטפונים בהודו נמוך במיוחד והמדינה מחזיקה בנתח שוק עולמי של 2.5% בלבד. IDC מעריכה, עם זאת, כי עד 2016 נתח השוק של הודו יעמוד על כ-8.5%.

מדינה שלישית שצפויה לחוות צמיחה גבוהה בתחום היא ברזיל: שיעור הצמיחה המשוער שלה עד 2016 הוא השני אחרי הודו, 44%, אך כרגע נתח השוק העולמי שלה עומד על 2.3% בלבד. חברת המעקב העריכה עוד כי שיעור החדירה של מכשירי אנדרואיד יגבר, לדעתה משום שתוך זמן לא רב ניתן יהיה להשיג סמארטפוני אנדרואיד במחיר של כ-100 דולר בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות