אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא עמדה בציפיות? תנובה מצמצמת את חלקה בפעילות חברת המזון האורגני הרדוף צילום: אפי שריר

לא עמדה בציפיות? תנובה מצמצמת את חלקה בפעילות חברת המזון האורגני הרדוף

לאחר השלמת העסקה תישאר תנובה עם פעילות המחלבה האורגנית והביצים האורגניות. שאר מוצרי המותג ינוהלו על ידי קיבוץ הרדוף

02.09.2012, 16:40 | גיל קליאן
תנובה מוציאה את פעילויות המזון שאינו חלב וביצים מהרדוף – חברת המזון האורגני שנוסדה על ידי קיבוץ הרדוף ונרכשה על ידי תנובה ב-2003. לאחר השלמת העסקה תישאר תנובה עם פעילות המחלבה האורגנית והביצים האורגניות, ושאר מוצרי המזון של המותג ינוהלו על ידי הקיבוץ. בקיבוץ ובתנובה סירבו למסור כמה משלם הקיבוץ אם בכלל על הפעילויות שתעביר אליו תנובה.  

תנובה רכשה 51% מהרדוף בסוף 2001 לפי שווי חברה של כ-15 מיליון שקל. ב-2003 עלתה תנובה לאחזקה של 100% בחברה לפי שווי לא ידוע, אך הציבה לחברה יעד של הובלת השוק האורגני ומכירות של 100 מיליון שקל ב-2005. התחזיות האופטימיות להרדוף, שהוצבו על ידי מנכ"ל תנובה דאז אריק רייכמן, לא התממשו, וכיום מעריכים העוסקים בשוק האורגני כי מחזור המכירות של הרדוף עומד על 35 מיליון שקל בשנה בלבד.

הרדוף משווקת לצד מוצרי החלב והביצים קשת רחבה של מוצרים, בהם פסטות, מוצרי מאפה ולחם, קטניות ארוזות ומוצרי מכולת כמו טחינה, קטשופ, רסק עגבניות, חלבה, ממרח שוקולד ועוד.

המחלבה של הרדוף. תישאר בידי תנובה, צילום: אפי שריר המחלבה של הרדוף. תישאר בידי תנובה | צילום: אפי שריר המחלבה של הרדוף. תישאר בידי תנובה, צילום: אפי שריר

שתי החברות שמובילות את שוק המוצרים האורגניים הן הרדוף ואדמה של מעברות. גם אדמה של מעברות עברה שינוי מבנה לאחרונה. מנכ"ל ומייסד אדמה, קובי אדרי, פרש מהחברה, ובמקביל רכש את פעילות התוצרת האורגנית

הטריה. בדו"חות מעברות שפורסמו היום (א'), נכתב כי אדרי מכר את יתרת מניותיו בחברה (34%) למעברות תמורת 740 אלף שקל, ובמקביל ישלם לחברה 340 אלף שקל תמורת פעילות, רכוש ומלאי של התוצרת הטרייה האורגנית. השלמת העסקה מתוכננת לסוף ספטמבר.

בשוק כולו מעריכים כי המוצרים האורגניים, שנהנו מקצבי צמיחה גבוהים עד שנת 2010, החלו לרשום ירידות במכירות החל משנת 2011, מגמה שעדיין מורגשת בשוק. זאת בניגוד למגמה בקרב הקמעונאים – של פריסה ושילוב המוצרים האורגניים בסל הקניות הרגיל, בפורמטים של חנות בתוך חנות או פשוט באמצעות מדפים מיוחדים לתוצרת אורגנית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות