אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק לנתניהו: לא לאשר כעת אוניברסיטה באריאל צילום: עטא עוויסאת

ברק לנתניהו: לא לאשר כעת אוניברסיטה באריאל

שר הביטחון מעוניין לחכות לבג"ץ: במכתב לנתניהו, המליץ לו ברק להמתין להחלטת שופטי העליון לפני מתן האישור הסופי

02.09.2012, 21:34 | אטילה שומפלבי, ynet
מחכה לבג"ץ: שר הביטחון אהוד ברק, שמעכב בשבועות האחרונים את האישור הסופי לשדרוג המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה, שלח הערב (יום א') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו שבו המליץ לו להמתין להחלטת בג"ץ בעתירה שהגישו ראשי האוניברסיטאות נגד הקמת האוניברסיטה.

ברק כתב לנתניהו כי שוחח עם כל הגורמים הנוגעים להקמת האוניברסיטה בעיר שבשומרון, ובעקבות השיחות הללו הוא ממליץ לו להמתין לפסיקת בג"ץ ולאחר מכן להביא את הנושא למליאת הממשלה.

מכללת אריאל, צילום: עמית מגל מכללת אריאל | צילום: עמית מגל מכללת אריאל, צילום: עמית מגל

ההחלטה על הקמת האוניברסיטה באריאל התקבלה לפני כחודש וחצי על-ידי המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון, בניגוד לעמדה של המועצה להשכלה גבוהה בירושלים. ברק, הממונה על אלוף פיקוד מרכז שהוא הריבון ביהודה ושומרון, טרם נתן אור ירוק למהלך. 

ראש הממשלה ושר החינוך גדעון סער בירכו על ההחלטה להקים אוניברסיטה באריאל, אך ראשי האוניברסיטאות האחרות מחו והחליטו להגיש עתירה לבג"ץ, פרט לאוניברסיטת בר-אילן שהחליטה בשבוע שעבר להסיר את תמיכתה בעתירה. 

בעתירה שהוגשה בחודש שעבר נטען כי ההחלטה על הקמת האוניברסיטה הייתה "רוויית פגמים, בלתי סבירה באופן קיצוני ואינה מתקבלת על הדעת". האוניברסיטאות ציינו כי ההחלטה התקבלה על-ידי רשות שאחראית על האזור שלה בלבד, וטענו כי תקציביהן ייפגעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות