אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלכודת חברות הניהול בחו"ל צילום: אוראל כהן

מלכודת חברות הניהול בחו"ל

המלכודת שבהשקעות בנכסים מניבים בחו"ל הפילה לא מעט אנשים, כולל אנשי עסקים רבי ניסיון

03.09.2012, 09:01 | ג'קי מוקמל
המלכודת שבהשקעות בנכסים מניבים בחו"ל הפילה לא מעט אנשים, כולל אנשי עסקים רבי ניסיון ובעלי רגישות למעשי נוכלות. לעתים הרצון להצטרף לטרנד שמניב רווחים גדולים מקהה את חושי הזהירות. רשימה מפוארת של אנשי עסקים וטייקונים נותנת תחושה שמדובר במהלכים רציניים, כמעט ללא סיכון עסקי. כשאיש שיווק מנופף בשמות כמו יעקב פרי, שוקי וייס, עמוס לסקר, פרופ' משיח ועוד, רבים וטובים יכולים להבין שמדובר בעסקאות שנבדקו ולכן כדאי למהר ולהצטרף לעשיית רווחים מהירים.

בתחום הנדל"ן החוכמה היא להתנהל נכון. לבחון כל השקעה לגופה. לא להסתמך על הצלחותיהם של אחרים. אנשים מתגאים בהצלחה ולא בכישלון, וגם אם הם מפסידים כסף, הם יודעים שכלפי חוץ כדאי לשמור על תדמית של מצליחנות. לכן הם תמיד יתגאו ברווחיהם. בעבר התרעתי שזה לא הזמן הנכון להשקיע בחו"ל בתחום הנדל"ן המניב, בטח עבור מי שלא מבין ולא מתמצא באופן מקצועי בתחום זה. נדל"ן נראה מרחוק כתחום של רווחים גדולים ומהירים.

לאס וגאס. בעקבות המשבר התפתו רבים להבטחות לתשואות נאות, צילום: בלומברג לאס וגאס. בעקבות המשבר התפתו רבים להבטחות לתשואות נאות | צילום: בלומברג לאס וגאס. בעקבות המשבר התפתו רבים להבטחות לתשואות נאות, צילום: בלומברג

לעתים זה נכון, אך רק למקצוענים ולמביני דבר. כיוון שהפיתוי גדול מאוד - בייחוד כשאנשי מכירות מתוחכמים מציגים מצגות מלאות בגרפים עם רווחים של משקיעים קודמים, מנופפים בשמות נוצצים לעתים נכונים ולעתים לא - מומלץ למי

שלא מבין בנושא לראות קודם את הנכס פיזית, לרכוש את הנכס בעצמו, וזאת לאחר בדיקה טובה ומקצועית, למידה על עסקאות אחרות שהיו באזור ועוד. לא מומלץ לרכוש נכס בחו"ל באמצעות חברת ניהול. כשהמשקיעים אינם בעלי הנכס אלא חברת הניהול, שדרכה הם נכנסו להשקעה, זה רמז למלכודת.

בעקבות המשבר הכלכלי בארה"ב ומשבר המשכנתאות התפתו רבים להבטחות לתשואות נאות במיאמי ובלאס וגאס. בפועל, מי שהרוויחו הן בעיקר חברות הניהול, הנהנות מתזרים מזומנים שוטף הודות לדמי הניהול העומדים על כ־6%–8% מהרווחים. אותם כספים שהמשקיע מתחייב לשלם.

 

הכותב הנו בעלי חברת מאן נכסים, נציגת ענקית הייעוץ והתיווך הבינלאומית CBRE

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות