אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצתו של יצחק מירילשווילי - היחידה שניגשה למכרז הערוץ הייעודי מורשת צילום: אלכס קולומויסקי

קבוצתו של יצחק מירילשווילי - היחידה שניגשה למכרז הערוץ הייעודי מורשת

יו"ר הקבוצה הוא מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר. המתמודדים במכרז נדרשו להציג הון עצמי של 24 מיליון שקל ובנוסף 3 מיליון שקל ערבויות

03.09.2012, 18:57 | שלי פריצקר

קבוצה אחת ניגשה למכרז הערוץ הייעודי מורשת אשר נסגר ביום חמישי האחרון. המשקיע העיקרי בקבוצה הוא יצחק מירילשווילי, בנו של המיליארדר איש העסקים הגיאורגי יהודי מיכאיל מירילשווילי, שנכנס לאחרונה כשותף לחיפושי הגז של הכשרה אנגריה.

יו"ר הקבוצה הוא מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר שלאחרונה ייצג את איש העסקים יהודי צרפתי יעקב אגם במגעים לכניסתו כמשקיע בערוץ 10.

הקבוצה טרם התגבשה סופית וכעת מתקיימים מגעים עם משקיעים נוספים בין השאר עם קבוצה שמוביל מנכ"ל ערוץ הספורט לשעבר אבי בר. גם זכיינית ערוץ 2 רשת שקלה להתמודד במכרז אולם חזרה בה.

המתמודדים במכרז נדרשו להציג הון עצמי של 24 מיליון שקל ובנוסף 3 מיליון שקל ערבויות לקיום תנאי הרישיון שכוללים בין השאר מחויבויות תוכן של 3 מיליון שקל בשנה הראשונה שיעלו בהדרגה עד ל-8 מיליון שקל בשנה הרביעית. כמו כן לפחות 10% מסך ההשקעה השנתית בהפקות מקומיות יופנו להפקות מסוגה עילית – דרמה או תעודה.

המכרז לערוץ מורשת יצא לדרך במארס האחרון והוא אחד מחמש הערוצים היעודיים שעל הקמתם הוחלט בסוף שנות ה-90 ואשר ממומנים על ידי פרסומות. מאז הוקמו ערוצי המוסיקה 24, הערוץ הערבי וערוץ 9 הרוסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות