אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל גייסה 1.5 מיליארד שקל בהנפקת אגרות חוב צילום: אוראל כהן

חברת החשמל גייסה 1.5 מיליארד שקל בהנפקת אגרות חוב

סך כל ההנפקות בערבות מדינה שביצעה חברת החשמל בשנת 2012 הגיע עד כה ל- 5.9 מיליארד שקל

04.09.2012, 08:26 | ליאור גוטמן

חברת החשמל סיימה אתמול (ב') בשעות הערב המאוחרות הנפקת אגרות חוב בערבות מדינה באמצעות הרחבת סדרות אג"ח סחירות שהונפקו ביולי האחרון ולאחר פרסום תשקיף ציבורי. סף הגיוס הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל ולדברי חברת החשמל בהנפקה נרשמו ביקושים של כ-3.1 מיליארד שקל. סך כל ההנפקות בערבות מדינה שביצעה חברת החשמל בשנת 2012 הגיע עד כה ל- 5.9 מיליארד שקל.

הגיוס האמור כלל אג"ח עם מח"מ של שנה בהיקף של מיליארד שקל ובריבית שקלית של 2.28% ובנוסף אג"ח עם מח"מ לשלוש שנים אג"ח בהיקף של חצי מיליארד שקל ובריבית צמודה של 0.3%. הכסף מיועד לרכישת דלקים להפעלת תחנות הכוח. "ההנפקה המוצלחת והביקושים מעידים על סיום מוצלח של מהלך היסטורי שהחל בתשקיף שפורסם לאחרונה לאחר 10 שנים שבהן לא פרסמה החברה תשקיף ציבורי.

הגיוס מאפשר לחברה להמשיך לעמוד בהתחייבויותיה ומדובר בהבעת אמון של ממשלת ישראל בכלל ושל שר האוצר ומנכ"ל משרדו בפרט - בחברת החשמל, ביציבותה, בכוונותיה וביכולותיה", אמר יו"ר הדירקטוריון אלוף (במיל') יפתח רון-טל. מנכ"ל החברה אלי גליקמן הזכיר שהכסף נדרש כיוון שבתקופת הקיץ הנוכחי הסתכמה עלות הדלקים לייצור חשמל בכ- 100 מיליון שקל ליום, מציאות שיצרה בעיה בתזרים המזומנים של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות