אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלים יבנו "בתי אבות" לפרות בהודו

ישראלים יבנו "בתי אבות" לפרות בהודו

החברות א.ב. מתכננים ואפימילק מקיבוץ אפיקים יבנו פרויקט ראשוני של רפתות משודרגות בהודו שיכללו הוסטלים לפרות קשישות, בשל יחסם המיוחד של ההינדים לפרות. הפרויקט הראשוני יכניס לא.ב. מתכננים 20 מיליון שקל

04.09.2012, 16:31 | כלכליסט

חברות מישראל יבנו לראשונה "בתי אבות" לפרות בהודו. זאת משום שבהודו הפרות קדושות להינדים וזוכות ליחס מיוחד. תכנון הרפתות בוצע על ידי א.ב. מתכננים והציוד יסופק על ידי חברת אפימילק מקיבוץ אפיקים. הפרויקט הראשוני יכניס לא.ב. מתכננים 20 מיליון שקל.

בגלל יחסם המיוחד של ההודים לפרות, הרפתות יכילו הוסטלים שישמשו כבתי אבות לפרות קשישות הכוללים טיפולים מיוחדים. באמצעות חיישנים מיוחדים הרפתנים יקבלו קריאה בכל פעם שמנוחת הפרה הופרעה.

הדמיית רפת של א.ב. מתכננים בהודו הדמיית רפת של א.ב. מתכננים בהודו הדמיית רפת של א.ב. מתכננים בהודו

הודו היא המדינה שחיות בה מספר הפרות הגדול ביותר בעולם ועם זאת כל משק החלב במדינה עובד בשיטות ישנות. הבעיה היא שרפת ממוצעת שם מכילה בין שתיים ל-20 פרות.

קובי בוגין, מנכ"ל א.ב. מתכננים, מסר כי החברה תקים 10 רפתות קומפקטיות, המותאמות במיוחד לשוק ההודי. הן יכללו כאמור הוסטלים לפרות מבוגרות. "מצאנו דרך לפצות את החקלאים על עלות הקמת והפעלת ההוסטלים. ע"י התערבות גנטית, נטה את הילודה כך שיהיו יותר מ-80% נקבות משובחות שיגדילו את תפוקת החלב, אמר בוגין.

בוגין ציין כי כל רפת בפרויקט תוכל להכיל 100 פרות. לכן הרפת מציעה אפשרות לשיתוף פעולה בין חקלאים מאותו הכפר או לחקלאי בודד שמעונין להרחיב את פעילותו.

לדברי בוגין מדובר בפיילוט ואם השת"פ הישראלי-הודי יצליח, מדובר בפוטנציאל כספי גדול משום שהודו היא כאמור

המדינה עם מספר ראשי הבקר גדול מאד והיא זקוקה לשידרוג תחום זה.

חברת אפימילק מסרה כי בעלי הרפתות יקבלו תחת קורת גג אחת מגוון של פיתוחים ישראלים הכוללים: מכון חליבה עם מערכות לניתוח הרכב החלב ומיכל חלב מקורר, מרכז מזון המותאם לגודל הרפת, מערכת ניהול בקרה ושליטה של רפת אינטנסיבית-ישראלית ותנאי מחיה משופרים לפרה.

א.ב. מתכננים היא חברות תכנון שפועלת כבר 40 שנה. החברה מתכננת כ-1,500 פרויקטים בכל שנה. אפימילק היא חברה מובילה בעולם בתחום הטכנולוגיות לענף הרפת והצאן. היא פיתחה והכניסה לשימוש את מד החלב האלקטרוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות