אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל הפיס: "היו"ר פסל אותי כי אני ערבי"

המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל הפיס: "היו"ר פסל אותי כי אני ערבי"

ג'קי ואקים האשים במהלך ישיבת הדירטוריון את היו"ר עוזי דיין בגזענות: "אני חדור תחושה עמוקה של מי שנעשה בו לינץ' וכמי שדמו הותר"; עוזי דיין: "דבריו של ואקים הם שקר מוחלט מתחילתם ועד סופם"; בתום ישיבת הדירקטוריון הוחלט כי המנכ"ל החדש ייבחר בישיבה נפרדת שתתקיים בשבועות הקרובים

04.09.2012, 14:59 | הדר קנה

דרמה בישיבת הדירקטוריון של מפעל הפיס: ג'קי ואקים, המועמד המוביל של ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל מפעל הפיס, האשים את היו"ר עוזי דיין בגזענות.

כמו כן, הפנה ואקים טענות כלפי לשכת ראש הממשלה, שלא תמכה לטענתו במועמדותו כיוון ששאנשיה מעוניינים במינוי של אלי דדון, חבר ליכוד, לתפקיד.

ואקים קרא לדיין להתפטר מתפקידו. הוא טען כי דיין פסל אותו בגלל מוצאו הערבי. "לראשונה בחיי אינני חש כאזרח שווה בין שווים ואני חדור תחושה עמוקה של מי שנעשה בו לינץ' מעל לכל במה אפשרית וכמי שדמו הותר רק משום היותו ערבי", אמר ואקים בישיבה.  

הוא הוסיף כי "לפני שהגשתי את מועמדותי לתפקיד מנכ"ל מפעל הפיס קיבלתי את ברכתו של יו"ר מפעל הפיס שאף עודד אותי על הגשת המועמדות ותמך בי. מועמדותי נבדקה ונבחנה על ידי ועדת האיתור שמצאה אותי ככשיר, כראוי וכמתאים ביותר מבין כל יתר המועמדים לכהן בתפקיד החשוב הזה. דרכי לתפקיד מנכ"ל הפיס נסללה, ואולם הדבר לא מנע מהיו"ר לחרוג מהחלטת בית המשפט, ובטוחני שהוא לא מתכוון לחרוג ממנהגו והוא יעשה כל שבידו כדי שלא להביא את המלצות ועדת האיתור בפניכם".

מפעל הפיס. המאבק על תפקיד המנכ"ל נמשך חודשים, צילום: עומר הכהן מפעל הפיס. המאבק על תפקיד המנכ"ל נמשך חודשים | צילום: עומר הכהן מפעל הפיס. המאבק על תפקיד המנכ"ל נמשך חודשים, צילום: עומר הכהן

בנובמבר האחרון עזב המנכ"ל שאול סוטניק את תפקיד מנכ"ל הפיס, וובראשית פברואר הגישה ועדת האיתור את המלצותיה ליו"ר עוזי דיין. דיין, אשר על פי תקנון מפעל הפיס הוא הגורם היחיד שבסמכותו להמליץ לדירקטוריון על זהות המנכ"ל, סבר כי ואקים לא עומד בדרישות הסף לתפקיד. דיין דרש שלא לקבל את המלצת הוועדה, מה שהוביל לחודשים ארוכים של מאבק.

עם תום ישיבת הדירקטוריון הוחלט כי המנכ"ל החדש ייבחר בישיבה נפרדת שתתקיים בשבועות הקרובים.

עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר בתגובה: "דבריו של ג'אקי ואקים בדירקטוריון מפעל הפיס הם שקר מוחלט מתחילתם ועד סופם. בדבריו, הוכיח ואקים שוב כי אינו ראוי להיות מנכ"ל מפעל הפיס. אנו מצרים על איבוד העשתונות של מי שרואה את עצמו ראוי לתפקיד מנכ"ל ארגון ציבורי רגיש. השימוש החוזר ונשנה של ואקים בנוגע למוצאו, לא מכסה על השאלות הכבדות הקשורות למעורבותו בפרשיות שונות הנבדקות ע"י גורמי האכיפה ובמרכזם שאלות הנוגעות לטוהר מידותיו כעובד ציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
גם אני ערבי
וזו ממש לא סיבה טובה להיות כפי שנטען כלפיך ״אין עשן בלי אש״ היותי ערבי אינה פותרת אותי מלהיות אדם ישר והגון והינך פוגע באוכלוסיה הערבית בכך שאתה טוען לקיפוח בגלל היותך ערבי הנושא חלף מן העולם מזמן ואם באמת הייתה גזענות לא היית מגיע לאן שהגעת!!!!
גם אני ערבי  |  04.09.12
5.
עכשיו המועמד מוכיח שאיננו ראוי
כך לא מדבר מנכ"ל ובודאי אדם המועמד להיות מנכ"ל ! עכשיו ברור לכל מדוע היו"ר דיין טוען שהאיש כלל איננו ראוי. ואינני יודע אם היותו ערבי תורמת לקווי האישיות הלא הולמים שלו, אבל ברור מעל לכ ספק סביר כי מלחמות מלוכלכות בשירות ציבורי ובו כל כך הרבה ערמות כסף, אז המנכ"ל חייב להיות משיכמו ומעלה נקי הגון ישר דמות מופת. אלא שכאן מצטיירת דמות מפוקפקת אשר נילחם בדרכי ביריונות וטרור, וחבל.
א. ספקניים  |  04.09.12
לכל התגובות