אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין נכנסת לתחום הטיפולים בסרטן צילום: shutterstock

ביוליין נכנסת לתחום הטיפולים בסרטן

חברת התרופות הודיעה כי חתמה על הסכם עם ביוקיין תרפויטיקס לפיתוח תרופה לטיפול בסרטן הדם

04.09.2012, 14:43 | שניר הנדלר
חברת ביוליין אר.אקס נכנסת לתחום הטיפולים בסרטן. חברת התרופות הודיעה היום (ג') על חתימת הסכם רישוי עם ביוקיין תרפויטיקס, חברת פוטרפוליו של כלל תעשיות ביוטכנולוגיה, לפיתוח ומסחור של BL-8040, תרופה לטיפול בלוקמיה מיאלואידית חריפה ובסוגים אחרים של סרטני דם.

BL-8040 (לשעבר BKT-140) היא פפטיד (חלבון קצר) המשמש כמעכב יעיל של CXCR4, קולטן ממשפחת הכימוקינים המעורב ישירות בהתקדמות של מחלות ממאירות, צמיחת כלי דם אל תוך הגידולים (אנגיוגנזה), התפתחות גרורות והישרדות של תאים. הפפטיד מתבטא ברמות גבוהות מן הרגיל ביותר מ-70% מסוגי הסרטן בבני אדם, ו פעמים רבות רמת הביטוי שלו תואמת את חומרת המחלה.

על פי תנאי ההסכם, ביוליין תשלם לביוקיין דמי פיתוח חודשיים בהיקף של 100-50 אלף דולר. אם תוכנית הפיתוח תושלם תוך פרק זמן שהוגדר מראש בהסכם, ביוליין תשלם לביוקיין תשלום אבן דרך של 250 אלף דולר. אם ייחתם הסכם רישיון-משנה עם גורם שלישי בגין התרופה, תשלם ביוליין לביוקיין תמלוגים של 40%-60% מהכספים שתקבל.

לדברי ביוליין, בניסוי קליני שלב 2-1 שבדק את הבטיחות והיעילות של מינונים הולכים ועולים של התרופה ב-16 חולי מיאלומה נפוצה (סוג של סרטן דם), התבררה ה-BL-8040 כבטוחה ביותר לשימוש וללא תופעות לוואי ניכרות בכל המינונים שנבדקו. על בסיס הנתונים שהתקבלו מניסוי זה, אישר מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להמשיך לניסויים קליניים שלב 2 בתרופה בארה"ב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות