אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיקת "כלכליסט": סטרימר 3 Sidewinder - חזק בסטרימינג, חלש בכל היתר צילום מסך: Xtreamer

בדיקת "כלכליסט": סטרימר 3 Sidewinder - חזק בסטרימינג, חלש בכל היתר

הסטרימר החדש מבית Xtreamer מבטיח גדולות ונצורות, עם ממשק אנדרואיד שפועל לצד הממשק הסטנדרטי שלו ומספק שלל אפליקציות ויכולות. לקחנו אותו לבדיקה וגילינו שעל אף נפלאותיו, חסרים בו כמה דברים בסיסיים

04.09.2012, 16:36 | ליאור מורג
המותג אקסטרימר הוא אחד המזוהים ביותר בישראל עם סטרימרים בישראל, ולכן שמחנו לבדוק את הסטרימר השלישי בסדרת Sidewinder . הדגם האחרון בסדרה, שתומך בקובצי תלת ממד, כולל גם ממשק אנדרואיד ומציע מספר אפשרויות מסקרנות שעל הנייר הופכות אותו למכשיר אטרקטיבי מאוד ביחס למחירו.

עיצוב: איפה הכבל HDMI שלי?

מי שכבר מכיר את מכשירי הסדרה לא יופתע מהמראה של הבן החדש בה, שכולל את אותו גוף ריבועי קטן יחסית שלא נראה מרשים במיוחד ולא יבלוט בסלון שלכם. גוף המכשיר עצמו נטול נורות חיוויים וכולל רק כפתור הדלקה שמאיר באור כחלחל. הסטרימר עצמו מקורר בצורה פאסיבית, דבר שמצד אחד מבטיח פעולה שקטה, אך מצד שני דורש כיבוי של המכשיר מדי פעם על מנת שלא יתחמם יותר מדי.

Sidewinder 3, צילום מסך: Xtreamer Sidewinder 3 | צילום מסך: Xtreamer Sidewinder 3, צילום מסך: Xtreamer

הסיידווינדר 3 כולל זוג יציאות USB, יציאת USB 3 אחת (וכבל מתאם ), קורא כרטיסי SDHC ויציאת HDMI.

בערכה לא תמצאו לא כבל HDMI ולא דונגל Wifi, שמצריכים רכישה בנפרד. עוד דבר שחסר מאוד בערכה היא חוברת הפעלה מסודרת. החבילה אומנם כוללת הוראות לחיבור ראשוני, אך הסבר מפורט יותר היה עוזר למשתמשים להתמצא בסבך ההתקנות והפעולות שיש לבצע וכפי שנראה בהמשך - בהחלט יש מקום לפירוט כזה.

סט השקעים של הסטרימר החדש, צילום מסך: Xtreamer סט השקעים של הסטרימר החדש | צילום מסך: Xtreamer סט השקעים של הסטרימר החדש, צילום מסך: Xtreamer

ממשק Xtreamer: שיפור בעיצוב, שליטה בעייתית

הסטרימר שקיבלנו הגיע עם גרסת חומרה 3.0.3, אך חיפוש זריז ברשת העלה שכבר יצאה גרסה 3.5 המעודכנת יותר. למרבה הצער, אין אפשרות לעדכן את המכשיר דרך הרשת ונאלצנו להוריד את הגרסה החדשה למחשב אחר ולהתקין אותו מדיסק און קי - פעולה לא מסובכת, אך ספק אם המשתמש הסביר בכלל היה מגיע אליה. גרסה 3.5 אכן כוללת מספר תיקוני באגים ושיפורי ממשק ומומלץ לשדרג אליה.

לאחר שהדלקנו בפעם הראשונה את הסטרימר הופתענו מזמן ההמתנה הארוך יחסית עד לעלייתו. נדרשו מספר שניות עד שהממשק הוצג על המסך, ועוד שניות ארוכות עד שיכולנו לעבוד איתו בפועל.

לאחר שהמכשיר עלה שמחנו לגלות ממשק נוח לעבודה שמהווה שיפור מסוים - בעיקר וויזואלית - לעומת הגרסאות הקודמות. ממשק הסיידווינדר מתבסס על שורת משימות תחתונה ממנה נפתחים התפריטים השונים והיא נוחה לעבודה וקל להסתגלות.

ממשק נאה ונוח, צילום מסך: Xtreamer ממשק נאה ונוח | צילום מסך: Xtreamer ממשק נאה ונוח, צילום מסך: Xtreamer

על הסיידוינדר מותקנות מספר אפליקציות מובנות, שמספקות גישה ליוטיוב, פיקאסה ושירותים נוספים שלמרבה האכזבה קשה לתפעל באמצעות השלט הרחוק . גם הדפדפן המובנה הוא איטי וכלל לא נותן פתרון למי שמקווה לגלוש ברשת או לצפות בתכנים מקוונים באמצעות הסטרימר. יישום אחד שעובד כהלכה הוא הרדיו, שמשמיע אלפי תחנות מרחבי העולם. אולי זה משום שאין לו ממשק גרפי תובעני.

  , צילום מסך: Xtreamer צילום מסך: Xtreamer   , צילום מסך: Xtreamer

הפעלה: דרך ארוכה ל-WiFi

לסטרימר אפשר להוסיף דיסק קשיח פנימי של 2.5 אינץ' שדורש אמנם הברגה אבל משתלב במכשיר די בקלות. אנחנו קיבלנו עם המכשיר גם אנטנת WiFi (שכאמור, נמכרת בנפרד), אך החיבור בצורה זו עם הרשת הביתי שלנו היה קשה בהרבה.

כדי לחבר את המכשיר לרשת האלחוטית הביתית יהיה עליכם לשנות הרשאות בסטרימר ובמחשב הביתי, לשנות הגדרות בראוטר ועוד מספר פעולות שהייתם מצפים למצוא בחוברת הדרכה (לו היתה אחת). הסיידוינדר התמודד היטב עם כל סוג קובץ שניסינו להזרים דרכו. קבצי MKV הוצגו בטלוויזיה הביתית ללא כל תקיעה או עיכוב וכמותם גם קובצי ISO ואחרים.

התמיכה שלו בכתוביות מצוינת ואם הן נמצאות באותה תיקייה של הסרט הן יחוברו אליו אוטומטית. אפשר לשלוט בכמעט כל פרמטר של הכתוביות, לרבות קידוד וגודל - וכל זאת באמצעות ממשק נוח לשימוש. למכשיר ממשק שמציג קובצי mp3 בצורה יפה, כולל עטיפת הדיסק ופרטים על השיר, אך לא יודע להתמודד באותו אופן עם קובצי מוזיקה בפורמטים אחרים.

הסטרימר תומך גם בהצגת סרטי תלת ממד אבל לא בהצגת התפריטים שלהם, כך שיש לנווט ישירות אל הסרט או לאפשר ניגון ישיר שלו - לא מגבלה מהותית. הסיידווינדר 3 מילא התפקיד המרכזי שלו - הזרמת מדיה מכונן פנימי או מהרשת הביתית- בצורה מצוינת.

ממשק האנדרואיד: נאה, אך מיותר

תכונה בולטת של הסיידוינדר הוא ממשק האנדרואיד שלו, אליו ניתן להגיע מהתפריט הראשי. זוהי גרסה מותאמת של אנדרואיד 2.2.1 ובה אפליקציות כמו סקייפ, תוכנות מסרים מידיים ועוד אלפים שניתן להוריד מחנות מקוונת. עם זאת, הממשק אינו נוח או אפקטיבי במיוחד: מספיק שתנסו להפעיל את Friut Slice, משחק פשוט למדי שמגיע עם המכשיר, כדי לגלות שאין שום דרך לבצע מחוות תנועה באמצעות השלט.

 , צילום מסך: Xtreamer צילום מסך: Xtreamer  , צילום מסך: Xtreamer

גם הממשק עצמו עושה לשלט חיים קשים. נראה שהסיידוינדר לא מסוגל לשאת על כתפיו את מערכת ההפעלה הנוספת שהולבשה עליו. כתוצאה מכך, מערכת אנדרואיד מרבה לקפוא ולהיתקע ונראית כגימיק שהולבש על הסטרימר ותו לא.

השלט עצמו זהה לזה של קודמו והוא פלסטיקי למגע אם כי נראה סביר. הוא משובץ עשרות כפתורים שלא תמיד ברור מה הם עושים - אולם לאחר קצת ניסוי וטעייה ניתן ללמוד אותו. מפעם לפעם יסייע לכם הממשק עצמו ויציג הנחיות לביצוע פעולות על השלט.

סיכום

הדור השלישי של הסיידוינדר הוא מכשיר יציב שמבצע בצורה הטובה ביותר את הפעולות הבסיסיות שלהן נועד. הוא כולל ממשק ידידותי ונוח לשימוש ותומך במגוון פורמטים אותם הוא מזרים מבלי להיתקע ולגמגם. מעבר לכך, הוא סובל משתי בעיות מרכזיות: הראשונה היא היעדר של חוברת הפעלה מסודרת בעברית (בתוך האריזה או ברשת) שמקשה על תפעול המכשיר, שאינו מסוגל להתחבר אוטומטית לרשת.

הבעיה השנייה היא מגוון רחב של הבטחות, מעבר לפעולת סטרימינג בסיסית, שאותן הוא מפזר אך לא מצליח להגשים. עדיף היה לבנות אותו כך שיוכל להפעיל בצורה חלקה את האפליקציות שלו - או לוותר לחלוטין על ממשק האנדרואיד הבלתי שמיש.

מחיר: 699 שקל ברשת BUG

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-3 המשתמש
"אפילו VLC לא מתקרב לתכונות של ה XTREAMER, למשל מתיחת תמונה לאורך ולרוחב והתאמה לכל מסך, כתוביות מכל סוג וצבע ומיקום, קריאת פורמט CD כמו שהוא כולל תפריט CD" מה ממה שהזכרת ה-VLC לא עושה בדיוק? כל הפיצ'רים האלה קיימים, ועוד הרבה הרבה תכונות שלא תמצא בשום נגן על סטרימר...
ממציא  |  04.09.12
לכל התגובות