אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאי הגזע של פלוריסטם הצילו חולה לוקמיה נוסף

תאי הגזע של פלוריסטם הצילו חולה לוקמיה נוסף

החולה, שהיה במצב אנוש, קיבל את הטיפול כמוצא אחרון. "בעקבות ההזרקה של תאי הגזע, חל שינוי מהפכני לטובה בתפקודו ובמצבו הקליני והוא שוחרר מבית החולים"

05.09.2012, 12:31 | שי סלינס

חברת פלוריסטםהודיעה היום (ד') כי תאי גזע מהשלייה שפיתחה הוזרקו בהצלחה בחולה שלישי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בכך סיכמה החברה בהצלחה סדרה של שלושה טיפולי חמלה שניתנו באישור משרד הבריאות.

טיפול חמלה הוא טיפול רפואי הניתן לחולה הסובל ממחלה מסכנת חיים או ממחלה הגורמת לנכות משמעותית, ולא ניתן לטפל בו באופן נאות בתרופה המאושרת לשיווק.

החולה, בן 45 מרומניה שסובל מסרטן הדם (לוקמיה מלואידית חריפה) קיבל את הטיפול כמוצא אחרון ובמצב אנוש, אחרי שמח העצם שלו נהרס כתוצאה מהטיפולים ושהשתלת מח עצם מתורם שבוצעה כחמישה חודשים קודם לכן – נכשלה. מהחבר נמסר כי "בעקבות ההזרקה של תאי הגזע מהשלייה חל שינוי מהפכני לטובה בתפקודו ובמצבו הקליני והוא שוחרר מבית החולים ואף הורשה לחזור למולדתו".

התאים הוזרקו לחולה בהזרקה שרירית, בשתי מנות, בהפרש של שבוע זו מזו. "לא נצפו תופעות לוואי מקומיות או מערכתיות בעקבות ההזרקה", טענו בפלוריסטם.

 פלוריסטם, צילום: עמינדב פייגנבאום  בנימין אסתרליס פלוריסטם | צילום: עמינדב פייגנבאום בנימין אסתרליס  פלוריסטם, צילום: עמינדב פייגנבאום  בנימין אסתרליס

מדובר בפעם השלישית בתוך שלושה חודשים שהחברה מדווחת על הצלחה של הטיפול הניסיוני בחולים שסבלו מכשל מח עצם המביא לירידה מסוכנת בתאי הדם האדומים של החולה, בתאי הדם הלבנים ובטסיות הדם.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, אמר כי "אנו גאים מאוד שכל העבודה הקשה, המחקרים והניסויים שערכנו בתאי הגזע מהשלייה שלנו תורמים עכשיו להצלת חייהם של חולים קשים אלה. בנוסף, משלושת הטיפולים אנו למדים שלתאי הגזע מהשלייה יש פוטנציאל לתמוך בהשתלות מח עצם מתורם זר, כמו אצל החולה הנוכחי, והן בהשתלות שמקורן בחולה עצמו כמו בחולת הסרטן עליה דיווחנו לפני כחודשיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות