אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": "מתחיל המהלך להסדר חוב באי.די.בי" צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": "מתחיל המהלך להסדר חוב באי.די.בי"

הגופים המוסדיים החלו בהליכים להקמת נציגות מחזיקי האג"ח שתנהל את המשא ומתן מול אי.דיבי. אם לא יימצא בשבוע הקרוב יחלו שיחות בין מנהלי אי.די.בי לבין המוסדיים

05.09.2012, 13:34 | גולן חזני
החל המהלך להסדר חוב באי.די.בי אחזקות, כך סבורים מחזיקים האג"ח הגדולים בחברה בעקבות הדיון הבוקר (ד') שבסיומו הוחלט כי ב-21 הימים הבאים תחל אי.די.בי לדבר עם הגופים המוסדיים הגדולים על פריסה מחודשת של החוב. חברת האחזקות שבשליטת נוחי דנקנר חייבת 1.8 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח ו-300 מיליון שקל נוספים לבנקים.

יש לציין מיד, כי אי.די.בי לא הודיעה פורמלית על כניסה להליך הסדר חוב וראשיה טוענים גם עתה כי היא סולוונטית, אולם התחושה היא כי נוצרו סדקים עמוקים בעמדת החברה, שמפנימה כי למרות רצונה, נוצר כאן מצב של מהלך שאין בפניו ברירה.

בדרישה לצו מניעה שהוציאו נאמני החברה לא מופיעה בקשה לפירוקה של אי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע, כי הנאמנים ופרקליטיהם הסכימו לא להכניס סעיף כזה בתמורה להסכמה של אי.די.בי להתחיל לדבר על פריסת החוב. זאת, באם לא יימצא מיידית משקיע לחברה.

לדברי מקורב לגוף גדול מהמחזיקים: "השיחות שהתנהלו לתוך הלילה אמש היו אינטנסיביות. עורכי הדין של אי.די.בי הפנימו את המצב, והבינו שבלי שיחות על הסדר החברה הולכת לפירוק. עכשיו הם צריכים לדבר על כך עם החברה והשאלה אם נוחי דנקנר הפנים זאת". עם זאת, רם כספי עצמו המייצד את אי.די.בי אמר בבית המשפט, כי "עמדת החברה היא כי איננה חדלת פרעון. שהיא מחוייבת ונכונה לשלם את התשלום לאגח ב' במועדו וכי עצם קיומה של הערת "עסק חי" בדוחות איננה ראיה כלשהי לכך שהיא חדלת פרעון".

דנקנר, יש לציין, נלחם בכל כוחו להימנע מהסדר ויצא לסידרה של מימושים במסגרתם מכר את השליטה בכלל תעשיות. בימים אלה הוא מנהל מגעים אינטנסיביים להכנסת משקיע לאי.די.בי ובאם יצליח הדבר יביא להימנעות מפריסת החוב. עם זאת לא ברור אם הדבר יצלח בידו לאור לחץ הזמן ולמרות המאמץ האדיר".

נוחי דנקנר , צילום: עמית שעל נוחי דנקנר | צילום: עמית שעל נוחי דנקנר , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
לעזור לנוחי דנקנר
שלום אני מציע למר דנקנר עזרה .1.לפרוס את כל החובות של החברות שלו למשך 3 שנים וחלק ל5 שנים וגם ל7 שנים.פעם מדינת ישראל עשתה את זה אם מניות הבנקים.2.לגיס מי כ2 מילון בתי אב מי1000 שקל עד כ5000 אלף שקל .ב3 % ריבית צמוד למדד.אני מוכן לתת 2500 שקל .לפי דעתי חלק גדול מבתי האב עובדים בחברות של מר דנקנר.אני מוכן לפרסם בעתון שלכם את הרעיון שלי על חשבוני במידה ודברי יתקבלו על ידי מר דנקנר.לאחר מכןיוכל מר דנקנר לבצע אירגון מחדש של חברת איי.די.בי.מקווה שמי שקורא את יוכל לעביר את זה למר דנקנר.
ניסים חננאל , חולון  |  10.09.12
10.
נוחי מול האחרים
בס"ד חברים אנחנו שוכחים אולי במי המדובר. מדובר באדם שמסייע בסתר, לתלמידים מאזור הצפון במלגות לימודים. מדובר באדם שתורם מהונו האישי ולא מפרסם זאת בראש חוצות. מדובר באדם שעושה למען הכלל. מדובר באדם המעסיק עשרות אלפי עובדים. כל אדם חווה בחייו עליות ומורדות, בל נשכח מי האדם הזה. איש יקר לעם. עדיף שלא להשמיצו אלא להתפלל שה' ישלח לו ברכה והצלחה בכל מעשה ידיו, וב"ה יזכה לצאת מהר ככל האפשר מהתקופה הקשה ויעלה על דרך חדשה שתביא ב"ה רק טוב לו ולכל הסובבים אותו
צביקה , נתניה  |  09.09.12
8.
כנראה שנוחי לא רוצה ללכת להסדר חוב כי אין לו מה להציע...
לתשובה חיכו שנה כי יש לו כיסים עמוקים ושווה היה לחכות ולנהל משא ומתן. מה יש לדנקנר להציע אם אפילו ערבות אישית של 35 מליון הוא לא מסוגל (או רוצה) להעמיד. תשובה הביא מהבית 750 מליון. למה שבעלי החוב יסכימו לחכות עם הפירוק? כדי שימשיך למשוך מהחברה משכורת של 100 אלף ש"ח בחודש? יש מונח בסיסי בכלכלה שנקרא "סיכוי-סיכון". הוא חייב להכניס הון חיצוני לחברה אם הוא רוצה להמשיך להחזיק בחברה. ואני אומר את זה בצער רב, אני לגמרי בעדו ומאחל לו הצלחה.
אביהו , רמת גן  |  05.09.12
לכל התגובות