אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהיה כסף לתשובה? החברה שקנתה את הפלאזה חייבת 3  מיליארד דולר צילום: עמית שעל

יהיה כסף לתשובה? החברה שקנתה את הפלאזה חייבת 3 מיליארד דולר

קבוצת סהרה ההודית, שרכשה את המלון מיצחק תשובה, הורשעה בהפרת חוקי הנפקת אגרות חוב. בית המשפט חייב אותה להשיב את הכסף שקיבלה באמצעות ההנפקה

06.09.2012, 14:22 | בלומברג

בית המשפט בהודו הורה אתמול (ד') לקבוצת סהרה המקומית, בעלת השליטה במלון הפלאזה בניו יורק, לשלם חוב בגובה 174 מיליארד רופי (3 מיליארד דולר) בעקבות הרשעתה בהפרת חוקי הנפקת אגרות חוב.

בית המשפט הורה לשתי חטיבות החברה, סהרה מוצרים ושירותים וסהרה השקעות נדל"ן, להשיב את הכסף שקיבלה באמצעות הנפקת האג"ח. את כל תהליך החזרת החוב עליה לסיים בתוך 3 חודשים ממועד הפסיקה. השופטים הדגישו כי החברה בריאה וכי אין כל סיבה שתעכב את התשלומים. אם היא לא תעמוד בהוראת בית המשפט, יוטל עיקול על רכושה.

החלטת בית המשפט מסיימת פרשייה שנמשכת קרוב לשנה, ובמהלכה טען המפקח על שוק ההון בהודו כי תהליך ההנפקה התנהל תוך הפרת החוק המקומי.

הפלאזה בניו יורק, צילום: יונתן קסלר הפלאזה בניו יורק | צילום: יונתן קסלר הפלאזה בניו יורק, צילום: יונתן קסלר

סהרה רכשה לאחרונה את השליטה במלון מחברת אלעד גרופ שבשליטת יצחק תשובה ב-2.3 מיליארד שקל.

הפסיקה המשפטית עלולה לפגוע בתוכניות ההתרחבות של סהרה, כך אמר בראיון ל"בלומברג" ג'אגנדהאם טונגונטלה, אסטרטג ראשי בחברת ניהול SMC בלוגאל סקיוריטי. "לקבוצה צפוים זמנים קשים, וייתכן שתצטרך לדחות את כל התוכניות שלה להתרחבות בשוק הדיור והקמעונאות בכמה שנים", הוא מוסיף.

בעקבות הפסיקה נפלה מניית סהרה ב-3.3% במסחר בבורסת מומבאי והגיעה לשפל של שישה חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות