אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון שני מוצלח ושערוריה ל-Salesforce.com צילום: בלומברג

רבעון שני מוצלח ושערוריה ל-Salesforce.com

ענקית מחשוב הענן והתוכנות העסקיות הודיעה על עלייה חדה בהכנסות, החברה גם נתקלה בשערוריה שעלתה לה במכתב נזיפה חריף מחתן פרס נובל לשלום מוחמד יונוס

06.09.2012, 15:26 | רפאל קאהאן

חברת Salesforce.com, ענקית מיחשוב הענן, הכריזה בשבוע שעבר על תוצאות הרבעון השני של שנת הכספים 2013, שהסתיים ב-31 ביולי, 2012. "הצמיחה בהכנסות הרבעון השני הייתה יוצאת מן הכלל: 34 אחוזי צמיחה בהכנסות בדולרים ו-37% בשער חליפין קבועים," אמר מארק בניוף, יו"ר ומנכ"ל salesforce.com.

"אסטרטגית הארגון החברתי של Salesforce.com היא שמאפשרת לחברות להתחבר עם לקוחות, שותפים ועובדים בדרכים חדשות לחלוטין – מה שיוצר הזדמנויות חדשות לצמיחתן, וכך גם לצמיחה שלנו".

התוצאות העיקריות שדווחו ברבעון הפיסקלי השני: סך כל ההכנסות ברבעון 2 השני היו 732 מיליון דולר, גידול של 34% מהתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות מרשיונות ותמיכה היו 687 מיליון דולר, גידול של 35% משנת 2011.

ההכנסות משירותים מקצועיים והכנסות אחרות היו 44 מיליון דולר, גידול של 20% מהתקופה המקבילה בשנה שעברה. סך ההכנסות דחויות במאזן ל-31 ביולי 2012 היה 1.34 מיליארד דולר לשנה וצפי ההכנסות של החברה לרבעון השלישי הינו בטווח של 773 עד 777 מיליון דולר, גידול של 32% עד 33% משנה לשנה.

אחת מהסיבות לעלייה החדה היא בעיקר עקב קנייתה באוגוסט האחרון של חברת השיווק מבוסס רשתות חברתיות "באדי מדיה" אשר לה מעל ל-1,000 לקוחות, כגון פורד ולוריאל. 

בנוסף עמדה Salesforce.com במרכזה של שערוריה קטנה לפני מספר ימים, כאשר בעקבות בקשות שהגיש בניוף לרשום את המושג "מיזם חברתי" כסימן מסחרי רשום, התקבל ב-Salesforce.com מכתב ממוחמד יונוס, מייסד הבנק החברתי בבנגלדש וחתן פרס נובל לשלום בו נזף בבניוף על הניסיון להשתלט על המושג.

במכתב ביקש יונוס לחדול לאלתר משימוש במושג הנ"ל כחלק מאסטרטגיה מסחרית ומניבת רווחים, ולחדול מניסיונות הרישום המסחרי שלו. כמו כן ביקש יונוס כי Salesforce.com תחדול מתיאור שירותיה ומוצריה כ"מיזם חברתי".

לאחר שגם ארגון הגג של המיזמים החברתיים הבריטי יצא בקמפיין שנקרא "לא בשמנו", נאותו Salesforce.com ובניוף לבטל את ניסיונות הרישום. בניוף הצהיר ביום רביעי כי: "מעולם לא התכוונו לגרום לאי הבנה בתחום המיזמים החברתיים, Salesforce.com לא מנסה ואיננה מעוניינת לרשום את המושג המשמש מיזמים חברתיים ומלכ"רים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות