אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות: "להטיל קנסות על הנהלת פלאפון שמפריעה להתארגנות עובדים" צילום: יובל חן

ההסתדרות: "להטיל קנסות על הנהלת פלאפון שמפריעה להתארגנות עובדים"

ההסתדרות הציגה סרטון המראה לטענתה נציגי הנהלה שצועקים ומאלצים עובדים לחתום על התנגדות להקמת ועד; פלאפון: נגיב בבית הדין

06.09.2012, 16:38 | מיקי פלד
ההסתדרות הגישה היום (ה') בקשה לבית הדין לעבודה לקנוס את הנהלת פלאפון בטענה כי ההנהלה מבזה את פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב מהשבוע, שלפיה אין להפריע לעובדים המנסים להקים ועד. ההסתדרות טוענת כי ההנהלה עוקפת את החלטת ביה"ד שניתנה ביום שני האחרון ע"י השופטת אורנית אגסי, ומפרה את מהותה. ההסתדרות לא ציינה את גובה הקנס המבוקש, אלא ציינה בבקשה "קנס כספי גבוה". הדיון בבית הדין יתקיים ביום שני בבוקר.

כמה עובדים בפלאפון מנסים מזה כשבועיים להקים ועד עובדים באמצעות ההסתדרות, אך לטענתם ההנהלה מפעילה לחץ לא סביר על העובדים שלא לחתום על טפסי ההצטרפות להסתדרות. ההסתדרות אומרת כי היא אף צילמה נציגים של הנהלת פלאפון מאלצים עובד לחתום על הצהרה שלפיה הוא מתנגד להקמת ועד בהסתדרות, ומעדיף ועד פנימי מטעם ההנהלה. כאשר שאל העובד על מה הוא חותם, הוא נענה כי "אתה לא שואל שאלות. אתה חותם". אחר כך נאמר לו כי "אתה חותם שאתה רוצה ועד מתוך הבית ושאתה רוצה להיות בתוך הוועד".

לצפייה בסרטון לחצו כאן

בהחלטה של בית הדין לעבודה השבוע נקבע כי להנהלה אסור להפעיל לחץ על העובדים נגד הקמת ועד עובדים, אלא לכל היותר לשלוח מסרים מתונים ואינפורמטיביים. בהסתדרות טוענים כאמור כי ההנהלה מפרה את החלטת בית הדין בעניין זה.

ההסתדרות אף טוענת כי ההנהלה מפיצה באמצעות המנהלים מסרונים הקוראים לעובדים לבטל את חברותם בהסתדרות. במסרונים קוראת ההנהלה לעובדים לשלוח את פרטיהם למס' פקס המשויך לעובד בדרג בכיר בחברה. כמו כן טוענת ההסתדרות כי במרכזי השירות הפרונטליים של החברה נקראים העובדים, בקבוצות של 3 בכל פעם, לחדר צדדי שבו נאמר להם כי במקרה של הקמת ועד, הראשונים שייפגעו הם העובדים הזוטרים, שכן ההסתדרות תדאג רק לוותיקים ולמקורבים לוועד. בסוף השיחה נאמר לעובדים שהם רשאים לבטל את חברותם להסתדרות על ידי כתיבת פרטיהם על דף ריק והגשת הדף אליו. בהסתדרות אומרים כי מדובר בדיוק במסרים השליליים והמכפישים שאסר בית הדין.

בפלאפון בחרו שלא להגיב לטענות העובדים וההסתדרות, ומסרו כי "לחברה יש מה לאמר בנושא, והיא תאמר את דברה בבית הדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות