אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה: "נשיב את הערכים עליהם מבוססת הכלכלה הגדולה אי פעם" צילום: בלומברג

אובמה: "נשיב את הערכים עליהם מבוססת הכלכלה הגדולה אי פעם"

נשיא ארה"ב נאם בכינוס המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות המתקרבות והתחייב לחזק את מעמד הביניים במדינה

07.09.2012, 08:40 | בלומברג

נשיא ארה"ב ברק אובמה נשא הלילה (ו') נאום בכינוס המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות המתקרבות, ואמר כי על המצביעים לבחור בין "שני חזונות שונים מהותית" למדינה. הוא נשבע להמשיך במאבקו "להשיב על כנם את הערכים עליהם מושתת מעמד הביניים הגדול ביותר והכלכלה החזקה ביותר שהעולם ידע אי פעם".

אובמה קיבל את מינוי המפלגה הדמוקרטית להתמודדות על כהונה שנייה ואמר כי המשימה שלו היא להשיב "את ההבטחה שעבודה קשה תשתלם; שאחריות תתוגמל; שלכולם יש סיכוי הוגן. בשנים הבאות החלטות חשובות יתקבלו בוושינגטון – בנוגע למשרות, כלכלה, מסים וגירעונות, אנרגיה, חינוך, מלחמה ושלום – החלטות בעלות השפעה עצומה על חיינו ועל חיי ילדינו במשך עשרות שנים", הוא אמר.

אובמה. הזהיר את איראן, צילום: בלומברג אובמה. הזהיר את איראן | צילום: בלומברג אובמה. הזהיר את איראן, צילום: בלומברג

אובמה חזר על מחויבותו לתמוך בישראל ואמר כי"אסור לערער המחויבות לביטחונה". בהתייחסו למאבק בהתגרענותה של איראן אמר כי היא חייבת לעמוד מול עולם מאוחד נגד שאיפותיה".

סגן הנשיא ג'ו ביידן, שנאם לפני אובמה, אמר כי האמריקאים נמצאים על "ציר היסטורי", וכי הכיוון של המדינה נמצא בידי הבוחרים. ביידן תיאר את המועמד הרפובליקאי לנשיאות מיט רומני כמי שהעביר משרות אל מחוץ למדינה בתקופה שהיה בכיר בחברה פרטית. הוא השווה בינו לאובמה, ואמר שהתמיכה שהנשיא העניק לתעשיית הרכב הצילה מיליון משרות, ואילו רומני רוצה "לתת לדטרויט לפשוט את הרגל. לדבריו,"רומני חושב שבכלכלה הגלובלית לא משנה איפה החברות האמריקאיות משקיעות כסף או יוצרות משרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות