אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדגני בוקר ועד ריבות: יוניליוור חושפת את המוצרים שיתייקרו אחרי החגים צילום: עמית מגל

מדגני בוקר ועד ריבות: יוניליוור חושפת את המוצרים שיתייקרו אחרי החגים

חברת מוצרי הצריכה תייקר אחרי החגים שורה ארוכה של מוצרים, בשיעור של 5%-6%. מיוניליוור נמסר כי "אנו מעלים מחירים לאחר תקופה ארוכה בה ספגנו התייקרות של חומרי הגלם והאריזה ושל עלויות ייצור כמו חשמל, מים ודלק"

09.09.2012, 17:05 | אורנה יפת
חברת מוצרי הצריכה יוניליוור שלחה מחירון חדש לרשתות השיווק המשקף התייקרות של 5-6% במחיר מוצריה. החבה כבר הודיעה על ההתייקרות לפני שלושה שבועות וכעת היא חושפת את רשימת המוצרים שיתייקרו.  

צפו ברשימת המוצרים שיתייקרו אחרי החגים 

יוניליוור - המשווקת את המותגים תלמה, קנור, מזולה, אפיכל, בדין, פינוק, דאב, אקס, רקסונה, סיף, פנטסטיק, בייגל בייגל, גלידות שטראוס, הלמנס, 778 ועוד - תייקר אחרי החגים שורת מוצרים מתחום המזון והטואלטיקה.

ההתייקרות תחול בין היתר על דגני בוקר וחטיפי דגנים תלמה, גרנולה, מרגרינה מזולה ובלובנד, ריבות, מיונז הלמנס, מיונז וחרדל תלמה, רטבי הלמנס, חמאת בוטנים, תה ליפטון, מרקים נמסים, אבקות תיבול ואבקות מרק של קנור, תיבולית, מוצרי בייגל בייגל, וכן דאודורנטים של אקס ודאב, סבוני דאב, קרמים לגוף של המותגים דאב וואזלין, בדין, סיף.

מנכ"ל יוניליוור אנג מנכ"ל יוניליוור אנג'לו טורקיה מנכ"ל יוניליוור אנג

באמצע אוגוסט הודיעה יוניליוור על התייקרות צפויה לציבור הצרכנים באמצעות כלי התקשורת, לפני שהודיעה לרשתות השיווק. החברה הסבירה אז את ההתייקרות הצפויה בעליית מחירי חומרי הגלם בעולם, ביניהם תירס שהתייקר ב-60%, סויה ב-20% וחיטה ב-50%.

כמו כן אמרו בחברה כי גם מחירי הדלק, הגז, החשמל והמים התייקרו והשפיעו על עלויות הייצור. אז מסר אנג'לו טרוקיה, מנכ"ל החברה כי "במשך תקופה ארוכה ספגה יוניליוור את התשומות ונמנעה מהעלאת מחירים. אולם הגענו לשלב שבו החברה אינה יכולה עוד להמשיך לספוג התייקרויות אלה. מתוך התחשבות בציבור הצרכנים, עליית המחירים תיכנס לתוקפה רק לאחר החגים".

יוניליוור היא הראשונה מבין החברות שהודיעה על התייקרות מוצריה ועל פי ההערכות בענף בקרוב צפויות להצטרף למגמה גם יתר חברות המזון, ביניהן אסם, שטראוס, תנובה, טרה, שלא הכחישו כי גם הן בוחנות את השפעת עליית חומרי הגלם עליהן.

מיוניליוור נמסר בתגובה: "יוניליוור מעלה מחירים לאחר תקופה ארוכה במהלכה ספגה התייקרות של חומרי הגלם, חומרי האריזה ועלויות ייצור כמו חשמל, מים ודלק. עליית המחירים תכנס לתוקף רק לאחר החגים. חשוב לנו להדגיש כי עליית המחיר הינה בשיעור נמוך ביחס לעלייה התלולה בהוצאות היצור של מוצרי החברה, אשר את רובה ככולה תמשיך יוניליוור לספוג כפי שספגה עד עתה".

טיב טעם: היכולת לשנות מחירים היא מאוד מוגבלת

לא כל רשתות השיווק קיבלו את המחירון החדש של יוניליוור שצפוי להכנס לתוקף ב-10.10.12. ברשתות השיווק אומרים היום כי כל פניה של ספק תידון בפני עצמה.

משופרסל נמסר בתגובה : שופרסל עשתה את מירב המאמצים שלא להעלות מחירים עד ערב החג ואכן עמדנו ביעד זה. משא ומתן להעלאות מחירים אחרי החגים יידון בין שופרסל לספקיה ולאחר מכן תתקבל החלטה. כפי שכבר צוין, על פי פנייה כללית ממספר יצרנים/ספקים - יש בכוונתם להעלות מחירים בין 3% ל-7%. כל ספק וכל מוצר יידון לגופו של עניין.

יוסי שלו, סמנכ"ל סחר טיב טעם, אמר כי "הרשת טרם קיבלה את המחירון החדש וכאשר תקבל אותו תבדוק את הבקשה ותמסור את עמדתה. יחד עם זאת, על פניו נראה כי היכולת לשנות מחירים היא מאוד מוגבלת לאור הסיטואציה החברתית והעיתוי. גם אחרי החג זה תקופה קשה כי זה סוף שנה".

ממגה נמסר בתגובה: "רשת מגה קיבלה היום לידיה את רשימת המוצרים שיוניליוור מתכוונת להעלות את מחירם לאחר החג, מדובר בעשרות מוצרים ממגוון נרחב של קטגוריות ומותגים. כפי שנהגנו בשנה האחרונה,אנו מתכוונים לעשות ככל שניתן כדי למנוע עליית מחירים גורפת הן של יוניליוור והן של ספקים אחרים נוספים".

ברשתות אומרים כי גם חברות שבוחרות להעלות מחירים, יכולות במקביל להעמיק את המבצעים וכך המחיר הריאלי של המוצר לא ישתנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
אנחנו לא מטומטמים!!!
ראשית,בוקר טוב לכולם/ן,שנית,כל אותם ״נשמות טהורות״ שנגד חרם הצרכנים,אנחנו מקבלים בהבנה את דעתכן,זה זכותכן,יחד עם זאת עולה השאלה : למה אתם בעד העלאת המחירים? הרי אם המחירים יעלו,לכולנו,כולל לכם,יהיה פחות כסף בכיס או פיות מוצרי מזון במקרר בסוף החודש,עכשיו,התשובה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא : אתם/קרוביכם עובדים באחת מרשתות השיווק או באחת מהמותגים אותם חברת ״יוניליוור״ משווקת!!!!! ואתם דואגים לאינטרס שלכם שזה מובן,אבל למה לא להודות בזה? למה לתת לנו לחשוב שאנחנו מטומטמים שלא מסוגלים לעשות ״אחד ועוד אחד״?!
אורן , פתח תקוה  |  11.09.12
לכל התגובות