אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם האיש העשיר באירופה מתחמק ממסים? צילום: אי פי אי

האם האיש העשיר באירופה מתחמק ממסים?

ברנרד ארנו הצרפתי, בעל השליטה בתאגיד LVMH, הגיש בקשה לאזרחות בלגית. התקשורת בצרפת: זה בגלל מס עשירים חדש

09.09.2012, 18:03 | סוכנויות הידיעות
האזרח הצרפתי ברנרד ארנו (63), האיש העשיר באירופה ובעל השליטה בתאגיד מוצרי היוקרה LVMH, הגיש בקשה לקבלת אזרחות בלגית - כך לפי היומון "לה ליברה בלג'יק".

על פי הדיווח, איל ההון הגיש את הבקשה בסוף אוגוסט. ראש ועדת ההתאזרחות בפרלמנט הבלגי ז'ורז' דלמן, אמר כי בקשתו של ארנו תבחן בהתאם להליכים המקובלים וללא עדיפות מיוחדת, וכי ההליך יימשך עד לראשית השנה הבאה, "במקרה הטוב". להערכתו של דלמן, כ־47 אלף איש נמצאים בהליך של בחינת בקשת ההתאזרחות שלהם בבלגיה.

פרנסואה הולנד. התוכנית - מס של 75% על הכנסה של יותר ממיליון יורו, צילום: בלומברג פרנסואה הולנד. התוכנית - מס של 75% על הכנסה של יותר ממיליון יורו | צילום: בלומברג פרנסואה הולנד. התוכנית - מס של 75% על הכנסה של יותר ממיליון יורו, צילום: בלומברג

כלי התקשורת בצרפת עטו על הדיווח וקשרו את כוונתו של ארנו להפוך לאזרח בלגי עם תוכניתו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד להטיל מס של 75% על כל הכנסה מעבר למיליון יורו לשנה.

ארנו: לא מסתתר ממערכת המס של צרפת

שר האוצר הצרפתי פייר מוסקוביצ'י הודיע בסוף השבוע כי התוכנית תיכנס לתוקף במלואה, זאת למרות קולות שנשמעו באחרונה המדברים על ביטולה האפשרי. המס החדש ייכלל בתוכנית התקציב ל־2013, שתוצג כבר החודש.

ארנו עצמו הכחיש את הטענות, ובהודעת דוברו נאמר כי אין לו כל כוונה להסתתר ממערכת המס של צרפת. "בניגוד לפרסומים, ארנו מוסיף להיות נתין מס של רשויות צרפת", נכתב בהודעה. עוד הדגיש הדובר כי לארנו קשרים עסקיים רבים בבלגיה, וכי לשמם הגיש את הבקשה לאזרחות כפולה. ארנו מצדו הוסיף כי בכוונתו להוסיף לייצר מקומות עבודה בצרפת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות