אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פניציה תיסגר בסוף החודש, הפיטורים יהיו מסיביים" צילום: חיים הורנשטיין

"פניציה תיסגר בסוף החודש, הפיטורים יהיו מסיביים"

מנכ"ל פניציה קרא לראש הממשלה להזרים סיוע מיידי למפעל המצוי בקשיים. 400 עובדים נמצאים בסכנה

09.09.2012, 21:06 | הדר קנה

מנכ"ל פניציה ערן חיימוביץ' הזהיר היום כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יתערב ויסייע לחברה המצויה בקשיים, ב־30 בחודש צפוי המפעל להיסגר. במסיבת עיתונאים שכינס חיימוביץ' הוא אמר כי "כדי למנוע את פיטוריהם של מאות עובדים, על ראש הממשלה והשרים לפעול באופן מיידי ולסייע במימון הפער של 5 מיליון השקלים בין עלות השימוש החודשית של המפעל בגז הטבעי לבין עלות השימוש במזוט".

המפעל לייצור זכוכית, המצוי באזור התעשייה ציפורית שבגליל, מצוי כיום בסכנת סגירה בשל חובות בגובה 323 מיליון שקל לנושיו. בחודש שעבר מונה חן ברדיצ'ב כנאמן למפעל, שנוסד לפני 78 שנה ומגדיר עצמו כ"אחת מספינות הדגל של תעשיית היצוא הישראלי".

עובדי פניציה מפגינים, היום, צילום: גיל נחושתן עובדי פניציה מפגינים, היום | צילום: גיל נחושתן עובדי פניציה מפגינים, היום, צילום: גיל נחושתן

המנכ"ל חיימוביץ' קרא היום לממשלה להתחייב לחבר את המפעל לאנרגיית הגז הטבעי — מהלך שיביא להתייעלות כלכלית של העבודה במפעל. בינתיים, עד שיגיע מועד חיבור המפעל לגז טבעי, דורשת הנהלתו לממן את המשך השימוש במזוט.

"הנאמן שמונה לחברה כחלק מתהליך הקפאת הנכסים, זימן לישראל נציגים מהחברה שבנתה את תנור ההתכה של המפעל (שבו מייצרים את הזכוכית - ה"ק), ואם לא יינתן כל סיוע מהמדינה, בסוף החודש תהליך כיבוי התנור יחל". לדבריו, המשמעות תהיה אחת: "סגירה כמעט מיידית של המפעל ופיטורים מסיביים של העובדים המועסקים בצורה ישירה במפעל".

היום הפגינו עובדי פניציה מחוץ לאזור התעשייה בציפורית ודרשו מהמדינה להתערב ולמנוע את סגירתו של המפעל. במקביל הם פנו לבית המשפט המחוזי בנצרת וביקשו שיורה למדינה לחבר את המפעל לרשת הולכת הגז הארצית עד אפריל 2014.

חברת פניציה מייצרת זכוכית שטוחה באופן בלעדי בישראל, ובנוסף ל־400 עובדיה הקבועים יש לה עוד מאות עובדים המועסקים אצל ספקים שעיקר פעילותם נסמכת על פעילותה של החברה הוותיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ביטול הקפאת ההליכים יחזיר את כל העובדים לעבודה רגילה וסדירה
לממשלת ישראל מפעל פניציה אינו מבקש שיזרימו לו כסף. מפעל פניציה מבקש מהממשלה שתאפשר למפעל לצרוך גז במקום מזוט. איך ? זה פשוט..... הממשלה צריכה לבנות תשתית (צינור) שיאפשר למפעל לרכוש גז. ההבדל בין צריכת גז לבין צריכת מזוט עושה למפעל את הרווח או ההפסד. אף אחד במדינת ישראל לא ירוויח מסגירת המפעל, נהפוך הוא. ממשלת ישראל: גורל כל המועסקים תלוי ברצונכם בלבד. די בזה שתתקבל החלטת ממשלה לבנות צינור גז ומיד יבקשו בעלי המניות לבטל את הקפאת ההליכים. ביטול הקפאת ההליכים יחזיר את כל העובדים לעבודה רגילה וסדירה. ממשלת ישראל: די בהרמת יד בישיבת הממשלה כדי לשנות את הגזירה של מאות העובדים במפעל ואלפי עובדים הקשורים מחוץ למפעל. החג קרב ובא וטוב שעה אחת קודם. שיהיה חג שמח לכל אזרחי ישראל.
ירימי , נצרת עילית  |  10.09.12